Ansip: muudame pensioni arvestamise selgemaks

Uudis
|
Andrus Ansip
|
22.05.2014

Neljapäeval Türil Väärikate Ülikooli liikmetega kohtunud endine peaminister ja tänane Riigikogu liige Andrus Ansip tegi pensioninäride soovile vastu tulles ettepaneku kaotada pensioniarvestuses tööaastatega seotud segadus ja fikseerida selgelt, et inimeste tööaastad pensioni suuruse arvestamisel võetakse arvesse täistööaastatena.

“Praegu arvutatakse pensionide aastakoefitsienti ja pensionärid üle Eesti on mulle kurtnud, et see tekitab põhjendamatut segadust. Leian, et oluline on see, et pensioni saamiseks oleks inimene töötanud vähemalt 15 aastat ja võetaks arvesse kogu tema poolt tasutud sotsiaalmaks,” ütles Ansip.

“Ettepanek on pensioni arvutamist muuta selgemaks ja kõrvaldada aastakoefitsiendiga seonduv segadus, mida minu arvates võiks edaspidi üldse nimetada palgakoefitsendiks,” lausus Ansip.

“Endiselt on meie prioriteet tõsta pensioni maksimaalses indekseerimise määras ja tagame, et keskmine vanaduspension on jätkuvalt tulumaksuvaba,” kinnitas Ansip.

Keskmine vanaduspension tõusis 1. aprillist 5,8%, mis tähendab keskmiselt 240 lisaeurot aastas igale pensionärile.


Toeta

Liitu püsiannetajatega

Liitu Reformierakonna püsiannetajate kogukonnaga, et saaksime liberaalse maailmavaate veelgi enamate inimesteni viia. Anna oma pikaajaline panus, et Eesti jätkaks paremal kursil!

Vaata lähemalt