Õnne Pillak: Lisaeelarvest tuleks teha esimene Tallinna kaasav eelarve

Uudis
|
Õnne Pillak
|
23.05.2014

Tallinna Linnavolikogu Reformierakonna fraktsiooni aseesimehe Õnne Pillaku arvates võiks volikogule saadetud lisaeelarve olla esimene Tallinna kaasav eelarve, millest ühe miljoni euro kasutamise otsustaksid tallinlased.

„Kaasav eelarve on tõestanud ennast Tartus ja sammhaaval võtavad eeskuju sellest ka mitmed teised omavalitsused. Minu meelest on viimane aeg ka Tallinnal hakata kuulama siinseid inimesi ja arvestama nende soovidega,“ rääkis Pillak.

„Minu sisetunne ütleb, et kui inimestelt küsida, mis on see, mis vajab Tallinnas praegu kõige rohkem lisaraha, siis Lasnamäele sauna ehitamine ei oleks kindlasti võiduettepanek,“ arvas Pillak. Ta pakub, et pigem oleks esirinnas teede remont, uued lasteaiakohad ja laste huviringide toetamine.

Volikogule saadetud lisaeelarvet nimetab Pillak Savisaare valimiskampaania kuluplaaniks.

„Tallinnas on kaheksa linnaosa, mille eest tuleb hoolitseda ja üksnes oma valimisringkonna rahastamine on alatu kõigi teiste pealinna maksumaksjate suhtes,“ arvas Pillak.

„Kuid selline on praegu Edgar Savisaare otsus. Mina sellist käitumist õigeks ei pea. Linnapea peab arvestama kõikide tallinlastega ning minu meelest on üks õige samm see, kui inimesed saavad päriselt kaasa rääkida ja otsustada, kuidas Tallinna rahakotti kasutatakse,“ selgitas Pillak.

„Kaasav eelarve on parim lahendus selleks,“ on ta veendunud.


Toeta

Liitu püsiannetajatega

Liitu Reformierakonna püsiannetajate kogukonnaga, et saaksime liberaalse maailmavaate veelgi enamate inimesteni viia. Anna oma pikaajaline panus, et Eesti jätkaks paremal kursil!

Vaata lähemalt