Ansip: Euroopa Liit aitab Eesti maaelul edeneda

Uudis
|
22.05.2014

Tänasel valitsuskabineti nõupidamisel tuleb arutlusele „Eesti maaelu arengukava 2014-2020“, mis seab sihiks Eesti põllumajanduse ja toidutootmise konkurentsivõime tõstmise ja maapiirkondade ettevõtluse arendamise.

„Just Eesti liitumine Euroopa Liiduga kümme aastat tagasi on aidanud tõsta inimeste elukvaliteeti kogu Eestis. Meile sellel eelarveperioodil antavad toetused ELi eelarvest ulatuvad 5,89 miljardi euroni. Seda on 907 miljonit rohkem kui senisel perioodil,“ ütles ekspeaminister.

Uuest Euroopa Liidu eelarveperioodist on Eesti maapiirkondadel samuti palju võita ja see toetab täna arutatava maaelu arengukava elluviimist. „Väheneb põllumajanduse otsetoetuste erinevustest tulenenud ebavõrdne kohtlemine: Balti põllumeeste konkurentsitingimused paranevad. Kuigi lõplikult ei õnnestunud meil ebavõrdsusest lahti saada, võivad põllumehed rõõmustada. ELi eelarvest makstav otsetoetuste kogusumma suureneb kaks korda ning toetus arvestusliku hektari kohta küündib perioodi lõpuks 75 protsendini ELi keskmisest,“ lausus Andrus Ansip, kelle valitsusjuhiks olemise ajal Euroopa Liidu rahastus kokku lepiti.


Toeta

Liitu püsiannetajatega

Liitu Reformierakonna püsiannetajate kogukonnaga, et saaksime liberaalse maailmavaate veelgi enamate inimesteni viia. Anna oma pikaajaline panus, et Eesti jätkaks paremal kursil!

Vaata lähemalt