Ansip: liberaalne majandusmudel on kasulik tervele Euroopale

Uudis
|
23.11.2011

Teisipäeva õhtul esines peaminister Andrus Ansip Prahas Tšehhi liberaalide korraldatud Eesti majanduspoliitika ning eurotsooni teemalisel konverentsil, kus soovitas Euroopas rohkem rakendada liberaalsed põhimõtteid.

Peaminister Andrus Ansipi rõhutas, et Eesti hea käekäigu aluseks on olnud liberaalne majanduspoliitika, mida on aetud 20 aastat järjest. „Olgu selle näiteks lihtne ja ühetaoline maksusüsteem, ettevõtete tulumaksuvabastus taasinvesteeritud kasumilt või vastutustundlik eelarvepoliitika. Liberaalne mudel on olnud Eestile kasulik – miks mitte ka tervele Euroopale.“

Tšehhi majandusteadlane ja Liberaalse Instituudi president Jiri Schwarz kinnitas oma esinemises, et kahel riigil on palju ühist – mõlemad on väikesed avatud majandused, mis on tundlikud välistele šokkidele. „Seepärast on meile mõlemale ülioluline vastutustundlik majanduspoliitika ja Maastrichti kriteeriumite raamidesse mahtumine.“ Liberaalsete poliitikate elluviimise edukuse ühe põhjusena tõi Schwarz eraldi välja fakti, et Eesti on korruptsioonivabaduselt riik number üks endiste idabloki riikide seas.

Konverentsil osalesid mitmed Tšehhi tuntud liberaalselt mõtlevad arvamusliidrid, teiste seas Tšehhi endine peaminister Mirek Topolanek. Tšehhid nentisid, et Eesti liberaalid on oma poliitikate elluviimisel olnud Euroopas kõige edukamad.

Saksamaal Freiburgis tegutsev liberaalset majandus- ja ühiskonnakorraldust edendav Friedrich August von Hayeki fond määras tänavuse rahvusvahelise preemia Eesti peaminister Andrus Ansipile ning Läti valitsusjuhile Valdis Dombrovskisele. Fond põhjendas Ansipile preemia määramist tema tegevusega Euroopa Liidu riikide madalaima võlakoormuse saavutamisel.


Toeta

Liitu püsiannetajatega

Liitu Reformierakonna püsiannetajate kogukonnaga, et saaksime liberaalse maailmavaate veelgi enamate inimesteni viia. Anna oma pikaajaline panus, et Eesti jätkaks paremal kursil!

Vaata lähemalt