Reformierakond: kõrgharidusreformi saab ja tuleb paremaks teha

Uudis
|
23.11.2011

Täna kogunenud Reformierakonna juhatus on seisukohal, et kõrgharidusreformiga tuleb otsustavalt edasi minna ja haridusministeerium peab eelnõu mitmes olulises punktis täiendama.

“Arukast euroopalikust reformist lahutab meid täna vaid kukesamm. Vaja on, et haridusministeerium esitaks praegusele eelnõule mõned olulised parandused, mis annaksid tudengitele kindlustunde, et pärast reformi läbiviimist saavad nad Eestis parema kõrghariduse,“ ütles Reformierakonna juhatuse liige, Riigikogus kõrgharidusreformi vedava kultuurikomisjoni esimees Urmas Klaas.

„Samuti vajavad kindlustunnet ülikoolid, et uuele korraldusele üleminek toimib sujuvalt ja tagasilöökideta ning täiendava raha juurdevool kõrgharidussüsteemi on teretulnud,“ märkis Klaas.

Klaasi sõnul on Reformierakond oma koalitsioonipartneriga ühte meelt, et kõrgharidusreformi eelnõu saab ja tuleb paremaks teha.

„Kindlasti soovib Reformierakond, et kõrgharidusreform motiveeriks tudengeid õppima kõrgematele hinnetele,“ rääkis Klaas. „Just seetõttu tahame kehtestada kvaliteedikriteeriumit, mille kohaselt võetaks tulevikus õppekava läbimise arvestamise aluseks ka keskmine hinne.“

„Samuti ei tohiks kõrgharidusreform takistada ettevõtete ja kodanike soovi oma töötajaid ja lapsi kõrgemalt harida, tuua rohkem raha kõrgharidusse. Oleme seisukohal, et eraraha ei tohi haridusest tõrjuda, oma raha eest õppimise võimalus peab ka tulevikus alles jääma,“ lausus Klaas.

„Kõrgharidusreformi on kindlasti vaja ja Reformierakond toetab selle reformi läbiviimist. Reformi tempo sõltub haridusministeeriumi suutlikkusest pakkuda lahendusi ülikoolide ja tudengite muredele. Loodame, et sisuliste aruteludega jõuame ühelepoole veel sel aastal,“ lisas Klaas.


Toeta

Liitu püsiannetajatega

Liitu Reformierakonna püsiannetajate kogukonnaga, et saaksime liberaalse maailmavaate veelgi enamate inimesteni viia. Anna oma pikaajaline panus, et Eesti jätkaks paremal kursil!

Vaata lähemalt