Ansip: kõige aluseks on tugev majandus

Uudis
|
15.01.2011

„Hoolitsemine meie majanduse, perede, eakate ja riigi eest on Reformierakonna neli kõige tähtsamat väljakutset järgmisel neljal aastal,“ ütles Reformierakonna esimees, peaminister Andrus Ansip laupäeval Tallinnas Estonias kontserdisaalis toimunud erakonna Üldkogul.

„Oma lastele saame pakkuda parimat elukeskkonda, haridust ja võimalusi unistused täide viia ainult siis, kui riigi majandus seisab kindlatel jalgadel. Ja alanud aastal teatakse üle Euroopa, et Eesti majandus seisab kindlatel jalgadel,” ütles Ansip.

„Eesti rahval on põhjust olla uhke. Eesti rahvas tegi euro – see on meie ühine saavutus. Kasutame seda, mida euro meile toob: uued investeeringud, uued töökohad, uued palgatõusud. Omaette tunnustamist vajab sujuv üleminek eurole. Ma tänan meie koalitsioonipartnereid ja Riigikogu, riigi ja kohaliku omavalitsuste asutusi, Eesti ettevõtteid ja inimesi,” lausus Ansip.

„Ahistava võlakoormata, vabalt hingaval majandusel on üks omadus – kasvada. Nii on Eestile ennustatud alanud aastaks Euroopa Liidu kiireimat majanduskasvu. Kuid me ei tohi ennast lõdvaks lasta – vastasel korral on tänane korras majandus homne ajalugu. Me ei saa rääkida Eestis kriisi lõppemisest seni, kuni tööpuudus püsib jätkuvalt kõrge, olgugi, et aasta jooksul on tööpuudus langenud prognoositust kiiremini,” rääkis Ansip.

„Kõikides Euroopa Liidu riikides on täna vajadus tervel mõistusel põhineva kindlakäelise rahanduspoliitika järele. „Ma kinnitan – kuni Reformierakond on valitsuses, püsib Eesti rahandus korras. Oleme liikumas kindlal sammul tasakaalu poole. Eestisse tehtavad välisinvesteeringud kasvavad, meie ettevõtted laienevad uutele turgudele ja loovad aina rohkem uusi töökohti seepärast, et siinne keskkond on ettevõtlust soosiv,” märkis Ansip.

Ansipi sõnul on valimiste eel erakondade seas neid, keda rõõmustaks, kui leviks ebakindlus ja majandus kõiguks. „Mäletame ju, kui palju jagus skeptikuid, kelle sõnul ei saanud me olla kindlad, kas suudame euro kasutusele võtta. Nad hirmutasid inimesi öeldes, et me ei pääse krooni devalveerimisest. Nad ütlesid, et valitsus ei pääse pensionide kärpimisest. Nad ütlevad seni, et Eestist ei saa kunagi Põhjamaa tiigrit. Nad ütlevad, et me ei saa. Aga meie ütleme: võid kindel olla.”

„Kõige alus on tugev majandus. Peame hoolitsema selle eest, et Eestis oleks Põhjamaade parim ettevõtluskeskkond. Mida tugevam on meie majandus, kõrgem tootlikkus ja õitsvam ettevõtluskeskkond, seda jõukamalt me elame,” rõhutas Reformierakonna esimees.

„Tööjõu maksukoormuse vähendamine on üks esimesi samme, mida eelarveliste võimaluste tekkides astuma peame. Me jätkame lihtsa ja ettevõtlikkust soodustava ühetaolise üksikisiku tulumaksuga ning välistame keerulise ja astmeliselt vaesustava tulumaksu kehtestamise. Madalad maksud, ettevõtte tulumaksuvabastus ja ühetaoline maksusüsteem on Eesti majanduskasvu vundament,” sõnas Ansip.

Ansip toonitas, et konkurentsivõimelise ettevõtluskeskkonna eelduseks on haritud inimesed. „Seepärast on Reformierakond seadnud kvaliteedi oma hariduspoliitika läbivaks eesmärgiks – lastehoiuteenusest kuni rahvusvahelises konkurentsis eduka kõrghariduseni.”

„Tugev majandus on võimas vahend tähtsaima eesmärgi täitmiseks – et meid saaks palju. Teaduslik analüüs kinnitab: vanemahüvitis on otseselt suurendanud sündivust, pakkudes noortele peredele kindlustunnet. On suurepärane uudis, et aastast 2010 on Eesti iive positiivne! Olen veendunud, et sündivus jätkab suurenemist, kui suudame – ja me suudame – kasvatada noortel peredel veel enam kindlustunnet,” kõneles Ansip Reformierakonna Üldkogul.

„Just kindlust kasvatava keskkonna loomist jätkab Reformierakond ka järgmise nelja aasta jooksul. Kindlust vajavad ka meie eakamad. Mul on hea meel, et oleme suutnud seda pakkuda. Pensionid on kasvanud nelja aastaga 50%. Kui Reformierakond tagab Eestile stabiilse majanduskasvu, tähendab see kindlat pensionitõusu ka tulevikus,” lubas Ansip.

„Vääramatu eesmärk Reformierakonnale on vaba ja väärika omariikluse hoidmine. Väärtustega ei kaubelda. Riiki ei reedeta. Kordan kindluse mõttes veelkord: mina Edgar Savisaarega koostööd ei tee,” lisas Ansip.

„Eesti riigi rahandus on korras, majandus on kasvamas, kuid ohud pole kadunud. Me peame muutma Eesti majanduskeskkonna Põhjamaade parimaks, et anda kindlustunnet meie peredele, et kasvaksid palgad ja pensionid. Et kasvaks Eesti rahvas,” ütles Ansip.


Toeta

Liitu püsiannetajatega

Liitu Reformierakonna püsiannetajate kogukonnaga, et saaksime liberaalse maailmavaate veelgi enamate inimesteni viia. Anna oma pikaajaline panus, et Eesti jätkaks paremal kursil!

Vaata lähemalt