Michal: Reformierakonnale võid kindel olla

Uudis
|
15.01.2011

„Oma riigi tulevik tasuks usaldada nende inimeste kätte, kellel on ette näidata kogemus juhtimisel ja vastutustunne Eesti tuleviku ees – see on ka alus kindlustundele ja usaldusele,“ ütles Reformierakonna peasekretär Kristen Michal laupäeval Tallinnas Estonias kontserdisaalis toimunud erakonna Üldkogul.

„Meie sõnumi võib lihtsalt kokku võtta – vaid stabiilsel majanduskasvul saavad põhineda head avalikud teenused näiteks lastega peredele, Põhjamaade tasemel haridus, turvalisus laiemalt, hea tervishoid või palga- ja pensionitõus,” lausus Michal.
„Reformierakonna kampaania põhineb suurel hulgal sisulisel tööl – meie programm on juba rohkem kui pool aastat olnud avalikkusel arutada. Meie jaoks on võimul olemine vahend ja viis oma aadete, ideede kaitsmiseks ja Eesti paremaks tegemiseks – mitte eesmärk iseenesest,” rõhutas Michal.

„Seepärast ongi aegajalt nii kummaline näha esinemas neid, kes oskavad tundide kaupa seletada, kui halvad on tänased tegijad – kuid ilma ühegi ideeta majanduses, sotsiaalküsimuste või õiguspoliitikas. Neil on eesmärk ja vahend vahetusse läinud – vaid võim ei saa olla eesmärk,” lisas Michal.

„Kust on tulnud ideed maksusüsteemist? Kust on tulnud ideed vanemahüvitisest? Paindlikumast tööturust? Ikka samast – erakonna programmitööst ja mõttevahetusest. Ootame ka teistelt sisuliste lahenduste pakkumist, see on meie tugevus ja Eesti tuleviku jaoks parim,” rääkis Michal.

Michali märkis, et 2010. aastat jäävad ilmestama dramaatilised tülid paljudes erakondades. „Reformierakonna juhtiva valitsus on olnud stabiilne ja töine, tulemused on head. Oleme kriitilisel ajal teinud tuleviku jaoks tervest mõistusest lähtuvaid otsuseid. See on kindlasti üks põhjus, miks inimesed toetavad Reformierakonda ja valitsust – neile võib kindel olla.”

„Kõige enam peame tänama Eesti rahva mõistlikkusest lähtuvat eluhoiakut. See kannab vilja – Eesti saavutas eurotsooni pääsu, Eesti majandus kasvab ja see on parim rohi mistahes mure vastu, mis ühiskonnas ette tuleb. Samuti teeme kummarduse oma koalitsioonipartnerile Isamaa ja Res Publica Liidule – ka nende roll Eesti tänases edus on suur. Valitsuse ladus koostöö on olnud Eesti tuleviku jaoks väga vajalik,” sõnas Michal.

„Reformierakonnaga liitus 2010 aastal üle 2200 liikme. Seda on pisut rohkem kui näiteks on Eestis vaja kahe erakonna asutamiseks. Olen kindel, et see on ka hea vastus neile, kes kurdavad poliitikast ja erakondadest võõrdumise üle,” leidis Michal.
Jätkame kasvamist ja avatud hoiakut – sel aastal täitub meil 10 000 liikme piir. Järgmisteks Riigikogu valimisteks oleme suurimad mitte vaid ideedelt, vaid ka liikmeskonnalt,” lisas Michal.

„Ma pean oluliseks öelda meie liikmetele ja toetajatele üle Eesti – küsitlustulemused võivad olla ükskõik millised – need on tahavaatepeegel. Tahavaatepeegel ei näita seda, mis on ees. Valimistulemusi ei otsusta küsitlused, vaid Eesti paremasse tulevikku uskuvate inimeste aktiivsus veebruari lõpus ja märtsis. Igaljuhul võite kindlad olla, et Reformierakond jätkab tööd Eesti tuleviku nimel,” ütles Michal.


Toeta

Liitu püsiannetajatega

Liitu Reformierakonna püsiannetajate kogukonnaga, et saaksime liberaalse maailmavaate veelgi enamate inimesteni viia. Anna oma pikaajaline panus, et Eesti jätkaks paremal kursil!

Vaata lähemalt