Ansip: Eestist peab saama Põhjamaade tiiger

Uudis
|
13.06.2010

Reformierakonna esimehe, peaminister Andrus Ansipi arvates peaks Eestist saama Põhjamaade tiiger – regiooni kiireimini kasvava majandusega ja põhjamaiselt parimat haridust andev riik.

„Palju on küsitud, mis on järgmine Eesti suur eesmärk? Mis saab Eestist peale euro kasutuselevõttu? Vastust otsides ei pea me alustama nullist. Eesti on juba täna üks tihedamini Läänega integreerunud riik Põhjamaades. Me oleme Euroopa Liidus, NATOs, Schengeni ruumis, OECDs, üsna pea ka eurotsoonis. Siit tulebki edasi minna,” ütles Ansip pühapäeval Haapsalus toimunud Reformierakonna üldkogul.

„Mina tahan, et Eestis oleks Põhjamaade parim ettevõtluskeskkond ja meie majandus oleks regioonis kõige kiiremini kasvav. Tahan, et Eestis saaks põhjamaiselt parimat haridust. Toetudes oma lemmiklaulu sõnadele: tuule suund on nord, nüüd on Eesti kord,” lausus Ansip.

Ansip sõnas, et Reformierakond on selgelt välja öelnud, et jätkamine haridusreformiga on järgmise nelja aasta võtmeteemasid. „Vähe sellest, me oleme koos Eesti haridustippudega välja pakkunud ka teekaardi, kuidas jõuda selleni, et Eestis antaks põhjamaiselt parimat haridust. Meie haridusprogrammi „Tiigrihüpe 3″ põhijooned on selged: kvaliteet, kvaliteet ja kvaliteet. Suurem palk, parem kaitse töötuse vastu ja suurem pension – need on kõige tähtsamad tulemused Eesti inimeste jaoks, kui suudame neile pakkuda kvaliteetset haridust.”

Ansip rõhutas, et haridus, energeetika ja majandus ongi järgmise nelja aasta võtmeteemad. „Põhjamaade tiiger on moodne, paindlik ja tõhus riik, mis suudab neis valdkondades pakkuda parimat. See on minu visioon Eesti lähitulevikust. Visioon kõrgelt haritud, kõrgete palkade ja pensionidega rahvast. Visioon ja ühtlasi kohustus. Kohustus selle nimel järgmised nelja aastat sama suure innuga pingutada, nagu me oleme pingutanud viimased aastad võideldes Eesti rahandusliku usaldusväärsuse ja euro eest, majanduskasvu kiire taastumise eest.”

„Selleks, et ka peale kriisi olla taas kõige kiiremini kasvav majandus Põhjamaades vajame Põhjamaade parimat ettevõtluskeskkonda. Lisaks heale haridussüsteemile on olulised ka suurem energeetiline julgeolek ning moodne ja tõhus riigikorraldus. Vajame suuremat varustuskindlust, sealhulgas oma rahumeelset rahvuslikku tuumaprogrammi. Riik peab toimima tõhusalt, konkurentsivõime kasvu tuleb toetada ning avalike teenuste kvaliteeti parandada seejuures avaliku sektori kulusid suurendamata. Eesmärk peab olema pakkuda kodanikele sama raha eest paremat riiki,” toonitas Reformierakonna esimees.

 


Toeta

Liitu püsiannetajatega

Liitu Reformierakonna püsiannetajate kogukonnaga, et saaksime liberaalse maailmavaate veelgi enamate inimesteni viia. Anna oma pikaajaline panus, et Eesti jätkaks paremal kursil!

Vaata lähemalt