Ansip: Eesti poliitikas tuleb vältida populismi

Uudis
|
21.11.2004

Reformierakonna esimeheks kandideeriv Andrus Ansip ütles üldkogul kõneldes, et Eesti poliitikas tuleks edaspidi vältida valijate lollitamist populistlike lubaduste ja majasuuruste valimisplakatitega.

Ansipi hinnangul on see palju olulisem paremjõudude ühinemisest. “Konservatiivid ja liberaalid võiksid üheskoos ilmutada leppimatust küünilise populismiga, millega püütakse valijaid lollitada. Näiteks plakatid. Iga järjekordse valimisega on meie näod majaseintel läinud aina suuremaks ja suuremaks. Mida suuremaks läksid plakatid, seda kummalisemaks muutusid poosid. Miks ei võiks me üheskoos otsustada, et ei kasuta valijate mõjutamiseks meetodeid, mis pikemas perspektiivis viivad valimisaktiivsuse langemisele ja sealt edasi võimu võõrandumisele rahvast?,” küsis Andrus Ansip erakonna üldkogu kõnepuldist.

Reformierakonna esimehekandidaadi sõnul peavad paremjõud tegema koostööd. “Ma kinnitan, et ma teen kõik endast oleneva selleks, et koalitsioon püsiks. Ja seda hoolimata erakondade ühinemisest või mitteühinemisest,” lausus ta.


Toeta

Liitu püsiannetajatega

Liitu Reformierakonna püsiannetajate kogukonnaga, et saaksime liberaalse maailmavaate veelgi enamate inimesteni viia. Anna oma pikaajaline panus, et Eesti jätkaks paremal kursil!

Vaata lähemalt