Ansip: koalitsioonilepe tuleb ellu viia

Uudis
|
21.11.2004

Reformierakonna üldkogul erakonna uueks esimeheks kandideeriv Andrus Anspi kinnitas oma kõnes, et Eesti on tänu liberaalsele majanduspoliitikale olnud edukas ega vaja riigijuhtimises kannapöördeid.

“Meie riiki on juhitud läbimõeldult. Eesti edu aluseks on olnud meie majanduse avatus, madalad maksud, edukas rahareform ja konservatiivne eelarve. Meie valitud kodanikuvabadust austav, liberaalse turumajanduse tee on olnud õige,” lausus Ansip. “Ettevõtete investeeringute tulumaksuvabastus ennast õigustanud ja toonud Eestisse rohkesti välisinvesteeringuid.”

Reformierakonna uue juhikandidaadi sõnul kaitseb erakond praegu võrdselt üksikisiku tulumaksumäära langetamisega ka tulumaksuvaba miinimumi tõusu nii nagu koalitsioonileppes kokku lepitud. “Kahetsusväärselt on neid kaht asja vastandatud kui jõukate ja vaeste soosimist. Tõepoolest, maksuvaba miinimum on olulisem neile, kellele iga lisakroon on suurema väärtusega. Kuid sellest ei piisa, kõigile on oluline maksumäära alandamine, sest see on sügavama mõjuga majandusarengule ning pakub suuremaid valikuid enese teenitu suhtes,” ütles Ansip, kelle sõnul on täna valitsusliidu toimimise aluseks olemasolev koalitsioonilepe ja selle muutmine ei ole aktuaalne.


Toeta

Liitu püsiannetajatega

Liitu Reformierakonna püsiannetajate kogukonnaga, et saaksime liberaalse maailmavaate veelgi enamate inimesteni viia. Anna oma pikaajaline panus, et Eesti jätkaks paremal kursil!

Vaata lähemalt