Anders Tsahkna astub abilinnapea kohalt tagasi

Uudis
|
10.09.2004

Anders Tsahkna informeeris täna Reformierakonna Tallinna piirkonna juhatust oma otsusest astuda tagasi Tallinna abilinnapea ametist.

“Olen Tallinna abilinapeana ametis olnud veidi rohkem kui kolm aastat. Selle aja jooksul on tervishoiu – ja sotsiaalvaldkonnas õnnestunud vastu võtta mitmeid sisulisi otsuseid. Avatud on puuetega inimeste keskus, Tallinn maksab 5000 kroonist ranitsatoetust igale pere teisele ja enamale kooliminejale, Põhja-Tallinnas on valmimas perearstikeskus,” ütles abilinnapea Tsahkna.

“Täna näen aga, et sisulise töö jätkamine praeguses linnavalitsuses on muutunud väga keeruliseks. Koalitsioonipartner on mind rünnanud selle tõttu, et olen jälile saanud diagnostikakeskuses aastate jooksul toimunud kahtlastele tehingutele, mis on toime pandud linnapea erakonnakaaslaste poolt. Mõistes, et isiklikuks muutunud rünnakute tõttu ei ole normaalse töö jätkamine linnavalitsuses võimalik soovin abilinnapea kohalt tagasi astuda.”

Reformierakonna Tallinna piirkonna juhi Keit Pentuse sõnul aktsepteeris piirkonna juhatus Anders Tsahkna otsust.

“Anders Tsahkna kureerida on olnud väga tundlik valdkond ja me peame oluliseks, et laste, puuetega inimeste ja tervishoiuga seotud alal ei tekiks tõrkeid poliitiliste kempluste tõttu. Seetõttu on Anders Tsahkna soov tänases olukorras linnavalitsusest taanduda mõistetav,” selgitas Pentus.

Anders Tsahkna esitab avalduse abilinnapea ametist lahkumiseks linnapeale esmaspäeval.

Urmas Krull
Avalike suhete juht
Eesti Reformierakond
Tel 505 9580
E-post urmasatreform [dot] ee


Toeta

Liitu püsiannetajatega

Liitu Reformierakonna püsiannetajate kogukonnaga, et saaksime liberaalse maailmavaate veelgi enamate inimesteni viia. Anna oma pikaajaline panus, et Eesti jätkaks paremal kursil!

Vaata lähemalt