Reformierakond: rendipindade koondamise idee on toores

Uudis
|
14.09.2004

Reformierakonna Tallinna piirkond ei ole rahul linnavalitsuse kavaga koondada enamik linna rendipindu elamumajandusameti kätte.

“Tallinna linnavalitsuse plaan koondada enamik rendipindasid ühe ameti kätte on põhjalikult ettevalmistamata ja tekitab täna küll rohkem küsimusi, kui annab vastuseid. Ka on eelnõu vastuolus koalitsioonileppes sätestatuga, mille kohaselt linnas valitsev koalitsioon peaks lähtuma eesmärgist suurendada linnaosade õigusi ja kohustusi, mitte eesmärgist kõrvaldada tülikaks muutunud linnaosad otsustusprotsessist,” nentis linna reformierakondlaste juht Keit Pentus.

Pentus lisas, et Reformierakonda muudab eriti murelikuks homme linnavalitsuses arutusele tulev nimekiri nendest rendipindadest, mida elamumajandusamet enda kontrolli alla võtta sooviks ning mille arvelt rendipindade väidetav efektiivsem kasutamine toimuma hakkaks.

“Nii on sellesse nimekirja lisatud näiteks Kodulinna maja, Tallinna Matkamaja, Katariina käik, mitme linnaosa noortekeskuste ruumid, Nõmme muuseum, Nõmme vanurite päevakeskus, Haabersti sotsiaalkeskus ja veel mitmeid sarnaseid objekte,” märkis Pentus. “Mulle meenutab esitatud eelnõu paraku kangesti üht teist nimekirja, mis poolteist aastat tagasi linnas ringles ja mis sisaldas paljuski samasid aadresse. Siis oli tegu nimekirjaga kellegi poolt välja valitud magusatest müügiobjektidest ja tol korral jäi just paljuski linnaosa valitsuse sekkumise tõttu mitme avatud ja sotsiaalfunktsiooniga rendipinna müügiplaan katki.” Pentuse sõnul on asjaolu, et eelnõu esitletakse avalikkuses enne koalitsioonipartneriga läbi rääkimist Reformierakonnale ebameeldivaks üllatuseks. “Olen juba mõne nädala eest teavitanud abilinnapead, et Reformierakonnal on tema ettepaneku osas mitmeid küsimusi ja järgmisel nädalal tuleb eelnõu ka koalitsiooninõukogus arutusele. Seetõttu on veidi kummastav, et koalitsioonipartner nüüd eelnõu linnavalitsuse päevakorda surumisega nii väga kiirustab.” Abilinnapea Kaia Jäppineni esitatud eelnõu on tänaseks kooskõlastanud kolm linnaosavalitsust, üks linnaosa valitsus on andnud tingimusliku kooskõlastuse ja neli linnaosa on andnud eelnõule eitava seisukoha.

Ka linna finantsdirektor Ahti Kallaste viitab oma viseeringus, et 2005. a eelarve koostamise protsess on jõudnud faasi, kus nimetatud samm tingib eelarves olulises osas tulude ja kulude üle vaatamist ning dokument nõuab põhjalikumat läbitöötamist.

Lisainfo:
Keit Pentus
Reformierakonna Tallinna piirkonna juht
Tel 504 0884

Urmas Krull
Avalike suhete juht
Eesti Reformierakond
Tel 680 80 80
GSM 50 59 580
E-post urmasatreform [dot] ee
www.reform.ee


Toeta

Liitu püsiannetajatega

Liitu Reformierakonna püsiannetajate kogukonnaga, et saaksime liberaalse maailmavaate veelgi enamate inimesteni viia. Anna oma pikaajaline panus, et Eesti jätkaks paremal kursil!

Vaata lähemalt