Tsahkna: TDK aktsiad tuleb tagasi osta ja võõrandada avalikul enampakkumisel

Uudis
|
19.08.2004

Tallinna abilinnapea Anders Tsahkna sõnul on haiglate otsus müüa diagnostikakeskuse aktsiad tekitanud tänaseks nii palju spekulatsioone, et kirgede mahajahutamiseks ja täiendavate vältimiseks oleks linnal mõistlik keskuse aktsiad tagasi osta ja müüa avalikul enampakkumisel.

“Tänaseks on linnavalitsuses pandud kahtluse alla haiglate juhatuste ja nõukogude üksmeelne otsus müüa diagnostikakeskuse aktsiad. Spekulatsioone ja kirgi on õhus väga palju ja et olukorda lahendada pean õigeks, et linn kasutab aktsiate ostueesõigust, kuulutades samal ajal välja nende müügi avalikul enampakkumisel,” selgitas Tsahkna. “Sel moel peab ka selgeks saama, kas ja mil määral on tõsi taga nendel, kes jagasid pressis lubadusi diagnostikakeskus oluliselt kõrgema hinnaga ära osta.”

Tsahkna sõnul on oluline, et diagnostikakeskus jätkaks tervishoiuteenuse kasutamist ja avaliku enampakkumise tingimused peavad seda arvestama. “Meil on praeguseks väga kurb näide Fertilitase kliiniku näol, kus linn müüs kliiniku maja, seades eemärgiks pelgalt võimalikult suure ühekordse tulu saamise. Selle tulemuseks on Fertilitase kliinik Nõmmel täna uksed sulgenud,” lisas Tsahkna.


Toeta

Liitu püsiannetajatega

Liitu Reformierakonna püsiannetajate kogukonnaga, et saaksime liberaalse maailmavaate veelgi enamate inimesteni viia. Anna oma pikaajaline panus, et Eesti jätkaks paremal kursil!

Vaata lähemalt