Reformierakond alustas üle-eestilist kindelolekutuuri “Julgeolek on kindel olek”, mille eesmärk on arutada inimestega erinevates Eesti paikades julgeoleku kindlustamise üle. 

6

Keerulises julgeolekuolukorras peame pidevalt mõtlema, kuidas tagada Eesti riigi julgeolek ning hoida ka heitlikel aegadel meie inimeste kindlustunnet. Ühelt poolt oleme riigina oma julgeoleku kindlustamiseks palju teinud. Näiteks investeerime nii sel kui järgmistel aastatel vähemalt kolm protsenti oma sisemajanduse kogutoodangust riigikaitsesse. Sügisel algab üleminek eestikeelsele haridusele. Aga me pole kaugeltki lõpetanud. Just seepärast olemegi ellu kutsunud kindelolekutuuri, et arutleda koos Eesti inimestega, mida saaksime veel teha, et end Eestimaal kindlalt tunda.

Üle-eestiline julgeolekutuur saab olema koht, kus meie poliitikud arutlevad päevakajalistel teemadel. Näiteks sellest, kuidas haritud ja
tark rahvas saab hoida Eesti julgeolekut. Lisaks sõjalisele julgeolekule arutleme ka sellest, kuidas tagada majandus-, kliima-, kultuuri- ja haridusjulgeolekut ning kuidas korraldada paremini elanikkonnakaitsest.

Avalikud kohtumised toimuvad märtsist maini üle Eesti, mille ajakava leiad siitsamast.

Kindelolekutuuri kohtumised:

Julgeolekutuur 6 4 1

23.04 Hiiumaa:

Kliimajulgeolek – riigikogu liikmed Yoko Alender, Hanah Lahe, Timo Suslov.

Asukoht: Hiiumaa Pruulikoja Resto (Vabaduse 15, Kärdla)
Toimumisaeg: 23. aprill kell 17.30-19.00

08.05 Pärnumaa:

Elanikkonnakaitse – kaitseminister Hanno Pevkur, Pärnu abilinnapea Irina Talviste

Asukoht: Estonia Medical Spa & Hotel (Pärna 12, Pärnu)
Toimumisaeg: 08. mai kell 17.30-19.00

16.05 Harjumaa:

Sõjaline- ja majandusjulgeolek – Euroopa Parlamendi liige Urmas Paet, riigikogu väliskomisjoni esimees Marko Mihkelson ja riigikogu liige Aivar Sõerd

Asukoht: Rae Kultuurikeskus (Aruküla tee 9)
Toimumisaeg: 16. mai kell 18.00-19.30

23.05 Saaremaa:

Kliimajulgeolek – justiitsminister Kalle Laanet ja kliimaminister Kristen Michal

Asukoht: Kuressaare Kultuurikeskus (Tallinna 6)
Toimumisaeg: 23. mai kell 17.30-19.00

 

Toimunud kohtumised:

05.03 Võru:

Eesti sõjaline julgeolek ja elanikkonnakaitse – riigikogu liikmed Meelis Kiili, Mati Raidma ja Anti Haugas

Andsime Võrus avalöögi üle-eestilisele kindelolekutuurile “Julgeolek on kindel olek”. Esimesel julgeoleku teemalisel kohtumisel astusid üles endine Kaitseliidu ülem ja praegune Riigikogu riigikaitsekomisjoni liige Meelis Kiili ning kriisiekspert ja Riigikogu liige Mati Raidma, põnevat arutelu juhtis Võru linnavolikogu esimees Anti Haugas. Üheskoos võrukatega arutasime Eesti julgeoleku kindlustamisest ning ka kriisideks valmistumisest – millised on senised kogemused ja kuidas olla tulevikus ootamatusteks paremini valmis.

Galeriid näed SIIT. Kohtumisel kõlanut ja videosalvestust näeb SIIT.

12.03 Jõgeva:

Majandusjulgeoleku tagamine keerulises julgeolekuolukorras – riigikogu liikmed Urmas Kruuse, Luisa Rõivas, Andres Sutt ja Erkki Keldo

Galeriid näed SIIT. Kohtumisel kõlanut ja videosalvestust näeb SIIT.

26.03 Raplamaa:

Julgeolek on kindel olek – Peaminister Kaja Kallas   

Heitlikel aegadel peame pidevalt arutlema, kuidas hoida Eesti riigi julgeolekut ning meie inimeste kindlustunnet. Nii ka eile, kui peaminister Kaja Kallase juhtimisel toimus Reformierakonna kindelolekutuuri kohtumine Raplas.

Kohtumisel arutlesime eelkõige julgeolekuolukorrast, sealhulgas pakkus kuulajatele huvi Eesti kuvand teistes riikides. Lisaks avanes kohalolijatel võimalus esitada peaministrile küsimusi, näiteks tunti huvi riigirahanduse vastu, aga teemaks tuli ka energiajulgeolek ja Eesti tuuleenergia tulevik.

Galeriid näed SIIT.

 

02.04 Rakvere:

Sõjalisest julgeolekust – kaitseminister Hanno Pevkur, riigikogu väliskomisjoni esimees Marko Mihkelson ja riigikogu liige Katrin Kuusemäe

Asukoht: Rakvere Aqva Spa konverentsikeskus (Parkali 4)
Toimumisaeg: 02. aprill kell 17.30-19.00

Kaitseminister Hanno Pevkur ja Riigikogu väliskomisjoni esimees Marko Mihkelson arutasid kohale tulnutega Eesti sõjalise julgeoleku kindlustamise üle. Vestlust juhtis Riigikogu liige Katrin Kuusemäe.

Galeriid näed SIIT. Kohtumisel kõlanut ja videosalvestust näeb SIIT.

16.04 Ida-Virumaa:

Kliimajulgeolek ja energeetika – riigikogu liige Yoko Alender ja Maria Jufereva-Skuratovski ning Jõhvi vallavanem Maris Toomel.

Asukoht: kood /Jõhvi (Tartu põik 5, Jõhvi) 
Toimumisaeg: 16. aprill kell 17.30-19.00

Kindelolekutuur viis meie Euroopa Parlamendi kandidaadid Yoko Alenderi ja Maria Jufereva-Skuratovski Jõhvisse!

Arutelud Jõhvi vallavanem Maris Toomeli eestvedamisel keskendusid sellele, et miks Euroopa on Eestile oluline ja mida Euroopa Eestile tähendab. Enim tekitas arutelu julgeoleku-, kaitse- ja energiajulgeoleku teemad ning Euroopa roll neis küsimustes.

Nagu ikka, on kohaletulijatel võimalus esitada küsimusi ja nii ka sel korral. Näiteks küsiti, et mille eest seisavad erinevate parteide esindajad Euroopas ning kas üldse on oluline, millise erakonna kandidaati valida. Tõdesime, et on vägagi oluline, sest nii nagu Eesti sisepoliitikas, on ka Euroopas erimeelsused olulistes küsimustes täiesti olemas. Reformierakonnaga on aga Eestil Euroopas kindel.

Galeriid näed SIIT.

Toeta

Liitu püsiannetajatega

Liitu Reformierakonna püsiannetajate kogukonnaga, et saaksime liberaalse maailmavaate veelgi enamate inimesteni viia. Anna oma pikaajaline panus, et Eesti jätkaks paremal kursil!

Vaata lähemalt