Reformierakond alustas üle-eestilist kindelolekutuuri “Julgeolek on kindel olek”, mille eesmärk oli arutada inimestega erinevates Eesti paikades julgeoleku kindlustamise üle. 

6

Keerulises julgeolekuolukorras peame pidevalt mõtlema, kuidas tagada Eesti riigi julgeolek ning hoida ka heitlikel aegadel meie inimeste kindlustunnet. Ühelt poolt oleme riigina oma julgeoleku kindlustamiseks palju teinud. Näiteks investeerime nii sel kui järgmistel aastatel vähemalt kolm protsenti oma sisemajanduse kogutoodangust riigikaitsesse. Sügisel algab üleminek eestikeelsele haridusele. Aga me pole kaugeltki lõpetanud. Just seepärast kutsusime ellu kindelolekutuuri, et arutleda koos Eesti inimestega, mida saaksime veel teha, et end Eestimaal kindlalt tunda.

Üle-eestiline julgeolekutuur oli kohaks, kus meie poliitikud said arutleda päevakajalistel teemadel. Näiteks sellest, kuidas haritud ja
tark rahvas saab hoida Eesti julgeolekut. Lisaks sõjalisele julgeolekule arutlesime ka sellest, kuidas tagada majandus-, kliima-, kultuuri- ja haridusjulgeolekut ning kuidas korraldada paremini elanikkonnakaitsest.

Avalikud kohtumised toimusid märtsist maini üle Eesti.

 

Toimunud kohtumised:

05.03 Võru:

Eesti sõjaline julgeolek ja elanikkonnakaitse – riigikogu liikmed Meelis Kiili, Mati Raidma ja Anti Haugas

Andsime Võrus avalöögi üle-eestilisele kindelolekutuurile “Julgeolek on kindel olek”. Esimesel julgeoleku teemalisel kohtumisel astusid üles endine Kaitseliidu ülem ja praegune Riigikogu riigikaitsekomisjoni liige Meelis Kiili ning kriisiekspert ja Riigikogu liige Mati Raidma, põnevat arutelu juhtis Võru linnavolikogu esimees Anti Haugas. Üheskoos võrukatega arutasime Eesti julgeoleku kindlustamisest ning ka kriisideks valmistumisest – millised on senised kogemused ja kuidas olla tulevikus ootamatusteks paremini valmis.

Galeriid näed SIIT. Kohtumisel kõlanut ja videosalvestust näeb SIIT.

12.03 Jõgeva:

Majandusjulgeoleku tagamine keerulises julgeolekuolukorras – riigikogu liikmed Urmas Kruuse, Luisa Rõivas, Andres Sutt ja Erkki Keldo

Galeriid näed SIIT. Kohtumisel kõlanut ja videosalvestust näeb SIIT.

26.03 Raplamaa:

Julgeolek on kindel olek – Peaminister Kaja Kallas   

Heitlikel aegadel peame pidevalt arutlema, kuidas hoida Eesti riigi julgeolekut ning meie inimeste kindlustunnet. Nii ka eile, kui peaminister Kaja Kallase juhtimisel toimus Reformierakonna kindelolekutuuri kohtumine Raplas.

Kohtumisel arutlesime eelkõige julgeolekuolukorrast, sealhulgas pakkus kuulajatele huvi Eesti kuvand teistes riikides. Lisaks avanes kohalolijatel võimalus esitada peaministrile küsimusi, näiteks tunti huvi riigirahanduse vastu, aga teemaks tuli ka energiajulgeolek ja Eesti tuuleenergia tulevik.

Galeriid näed SIIT.

02.04 Rakvere:

Sõjalisest julgeolekust – kaitseminister Hanno Pevkur, riigikogu väliskomisjoni esimees Marko Mihkelson ja riigikogu liige Katrin Kuusemäe

Asukoht: Rakvere Aqva Spa konverentsikeskus (Parkali 4)
Toimumisaeg: 02. aprill kell 17.30-19.00

Kaitseminister Hanno Pevkur ja Riigikogu väliskomisjoni esimees Marko Mihkelson arutasid kohale tulnutega Eesti sõjalise julgeoleku kindlustamise üle. Vestlust juhtis Riigikogu liige Katrin Kuusemäe.

Galeriid näed SIIT. Kohtumisel kõlanut ja videosalvestust näeb SIIT.

16.04 Ida-Virumaa:

Kliimajulgeolek ja energeetika – riigikogu liige Yoko Alender ja Maria Jufereva-Skuratovski ning Jõhvi vallavanem Maris Toomel.

Asukoht: kood /Jõhvi (Tartu põik 5, Jõhvi) 
Toimumisaeg: 16. aprill kell 17.30-19.00

Kindelolekutuur viis meie Euroopa Parlamendi kandidaadid Yoko Alenderi ja Maria Jufereva-Skuratovski Jõhvisse!

Arutelud Jõhvi vallavanem Maris Toomeli eestvedamisel keskendusid sellele, et miks Euroopa on Eestile oluline ja mida Euroopa Eestile tähendab. Enim tekitas arutelu julgeoleku-, kaitse- ja energiajulgeoleku teemad ning Euroopa roll neis küsimustes.

Nagu ikka, on kohaletulijatel võimalus esitada küsimusi ja nii ka sel korral. Näiteks küsiti, et mille eest seisavad erinevate parteide esindajad Euroopas ning kas üldse on oluline, millise erakonna kandidaati valida. Tõdesime, et on vägagi oluline, sest nii nagu Eesti sisepoliitikas, on ka Euroopas erimeelsused olulistes küsimustes täiesti olemas. Reformierakonnaga on aga Eestil Euroopas kindel.

Galeriid näed SIIT. Kohtumisel kõlanut ja videosalvestust näeb SIIT.

23.04 Hiiumaa:

Kliimajulgeolek – riigikogu liikmed Yoko Alender, Hanah Lahe, Timo Suslov.

Meie kindelolekutuur jõudis Hiiumaale! Sel korral arutasid riigikogu liikmed Hanah Lahe, Yoko Alender ja Timo Suslov kohale tulnutega kliimajulgeoleku üle. Vestlust juhtis Peep Lillemägi.

Asukoht: Hiiumaa Pruulikoja Resto (Vabaduse 15, Kärdla)

Toimumisaeg: 23. aprill kell 17.30-19.00

06.05 Tallinn:

Eestikeelne haridus – riigikogu liige Maria Jufereva-Skuratovski, Tallinna abilinnapea Pärtel-Peeter Pere ja Tallinna Inglise Kolledži direktor Toomas Kruusimägi

Seekord oli kindelolekutuuri kohtumise keskseks teemaks eestikeelelsele haridusele üleminek. Täpsemalt arutleti haridusreformi väljakutsetest ning selle olulisusest vene emakeelega noorte tulevikuvõimalustele. Oma kogemust ja nägemusi jagasid riigikogu liige Maria Jufereva-Skuratovski ning Tallinna Inglise Kolledži direktor ja Tallinna linnavolikogu liige Toomas Kruusimägi. Arutelu juhtis Tallinna abilinnapea Pärtel-Peeter Pere.

Asukoht: Kaja Kultuurikeskus (E. Vilde tee 118, Tallinn)
Toimumisaeg: 06. mai kell 18.00-19.30

Galeriid näed SIIT

08.05 Pärnumaa:

Elanikkonnakaitse – kaitseminister Hanno Pevkur, Pärnu linnapea Romek Kosenkranius ning Pärnu abilinnapea Irina Talviste

Pärnus toimunud kohtumise teemaks oli elanikkonnakaitse. Kaitseminister Hanno Pevkur ja Pärnu linnapea Romek Kosenkranius arutlesid millised on elanikkonnakaitse väljakutsed ning kuidas tagada parem valmisolek nii Tallinnas, Pärnus kui Türil, et kõigi Eesti inimeste turvalisus oleks tagatud. Arutelu juhtis Pärnu abilinnapea Irina Talviste.

Asukoht: Estonia Medical Spa & Hotel (Pärna 12, Pärnu)
Toimumisaeg: 08. mai kell 17.30-19.00

Galeriid vaata SIIT.

 

16.05 Harjumaa:

Sõjaline- ja majandusjulgeolek – Euroopa Parlamendi liige Urmas Paet, riigikogu väliskomisjoni esimees Marko Mihkelson ja riigikogu liige Aivar Sõerd

16. mai õhtul kogunesime Rae kultuurikeskusesse, et arutleda sõjalisest ja majanduslikust julgeolekust. Kuidas aga tagada Eesti sõjaline- ja majandusjulgeolek ka keerulistel aegadel ning mis on meie eesseisvad suured väljakutsed lähiaastatel? Just neile küsimustele otsisid vastuseid Euroopa Parlamendi kandidaadid Urmas Paet, Marko Mihkelson ja riigikogu liige Aivar Sõerd.

Asukoht: Rae Kultuurikeskus (Aruküla tee 9)
Toimumisaeg: 16. mai kell 18.00-19.30

Vaata galeriid SIIT.

23.05 Saaremaa:

Kliimajulgeolek – riigikogu liikmed Hanah Lahe ja Kalle Laanet ning kliimaminister Kristen Michal

Seekord oli teemaks kliimajulgeolek, mille üle arutlesid riigikogu liikmed Hanah Lahe ja Kalle Laanet ning kliimaminister Kristen Michal. Täpsemalt tuli juttu tuuleenergiast ja energeetikast, mille kohta oli ka kohalikel palju küsimusi. Lisaks tegi kliimaminister ettekande, milles ta rõhutas, et kliima ja julgeolek on omavahel väga tihedalt seotud

Asukoht: Kuressaare Raekoda (Tallinna 2, Kuressaare)
Toimumisaeg: 23. mai kell 17.30-19.00

Vaata galeriid SIIT.

 

03.06 Valga:

Välisjulgeolek – riigikogu liikmed Marko Mihkelson ja Maido Ruusmann

3. juunil toimus välisjulgeoleku teemaline kohtumine Valga sõjamuuseumis riigikogu väliskomisjoni esimehe Marko Mihkelsoniga. Vestlusõhtut juhtis riigikogu liige Maido Ruusmann. Peamiselt tuli juttu aktuaalsematest julgeolekuteemadest.

Asukoht: Isamaaline muuseum (Valga sõjamuuseum, Pikk 16, Valga)
Toimumisaeg: 3. juuni kell 18.00-19.30Marko Valgas

Toeta

Liitu püsiannetajatega

Liitu Reformierakonna püsiannetajate kogukonnaga, et saaksime liberaalse maailmavaate veelgi enamate inimesteni viia. Anna oma pikaajaline panus, et Eesti jätkaks paremal kursil!

Vaata lähemalt