Reformierakond alustas Võrus üle-eestilist kindelolekutuuri

Uudis
|
06.03.2024

Võrus toimus Reformierakonna kindelolekutuuri „Julgeolek on kindel olek“ esimene avalik rahvakohtumine, kus riigikogu liikmed Meelis Kiili ja Mati Raidma arutasid kohale tulnutega julgeoleku kindlustamise ja kriisideks valmistumise üle. Arutelu juhtis Võru linnavolikogu esimees Anti Haugas.

„Võru on julgeoleku mõistes Eestis väga oluline paik. Siin paikneb 2. jalaväebrigaad, siin on kagupiir, meid läbib raudtee,“ ütles tuuri sisse juhatanud Anti Haugas.

Kindralmajor reservis ja praegu riigikogu riigikaitsekomisjoni kuuluv Meelis Kiili rõhutas, et riigikaitse pole ainult sõjaline kaitse.

„Riigikaitse on ka see, kui elutähtsad teenused toimivad, kui antakse väga head haridust ja nii edasi. Riigi toimimine ongi riigikaitse. Vastasele ei meeldi toimiv ühiskond ja kui riik on juhitud,“ ütles aastatel 2012 kuni 2019 Kaitseliidu ülem olnud Kiili.

Pääste- ja kriisireguleerimiseksperdi taustaga Mati Raidma tõi välja, et liitlassuhted on tänases julgeolekumaailmas kõige tähtsamad ja meie aktiivne välispoliitika on andnud meile positiivse kuvandi.

Samuti märkis ta, et Ukrainas toimub päris sõda, mida ei saa lahendada nagu konflikti ehk läbirääkimistega. „Tuleb vaadata Teise maailmasõja lahendamist. Kurjus tuleb lõplikult ära karistada,“ lausus Raidma.

„Sõpru saab vahetada, naabreid mitte kunagi. Oleme endas kindlad, veenvad ja meil on kaitsetahe. See mõjub meie liitlastele ja see mõjub ka vastasele. Mida kindlamad oleme ise ja midagi tugevamad on suhted liitlastega, seda vähem tuleb vastasele mõtteid,“ lisas ta.

 

Vaata kohapealset arutelu järgi videost. Meie järgmiste tuuride kohta leiab info siit.


Toeta

Liitu püsiannetajatega

Liitu Reformierakonna püsiannetajate kogukonnaga, et saaksime liberaalse maailmavaate veelgi enamate inimesteni viia. Anna oma pikaajaline panus, et Eesti jätkaks paremal kursil!

Vaata lähemalt