Reformierakond on viimasel kolmel kümnendil kandnud kõikidest Eesti erakondadest kõige enam valitsusvastutust. Võime uhkusega öelda, et iseseisvuse taastanud Eesti on paljuski Reformierakonna nägu. Nii mõnigi tänaseks Eesti inimestele iseenesestmõistetav, teistes riikides kadedust ja imetlust tekitav seadus või otsus on olnud kunagi valik, mille nimel on peetud tuliseid vaidlusi ja mis mõne teise poliitilise jõu eestvedamisel oleks lahendatud hoopis teistmoodi.

Ettevõtte tulumaksu kaotamine

1.01.2000 kaotati Reformierakonna initsiatiivil Eestis tulumaks ettevõtetesse reinvesteeritud kasumilt. Tegemist oli erakonna ühe peamise valimislubadusega 1999. aasta parlamendivalimistel, mida oponendid alguses tublisti kritiseerisid, kuid mis tänaseks on vaieldamatult aidanud kaasa Eesti kiirele majanduskasvule ning pälvinud tähelepanu nii Euroopas kui maailmas.

Paindlik tööturg ja tööjõumaksude langetamine

Tallinn2009. aastal jõustus uus töölepinguseadus, mis muutis töösuhted paindlikumaks ja soodustas töökohtade loomist.
Atraktiivsema ettevõtluskeskkonna ja uute tasuvate töökohtade tekkeks, aga ka suurema kättesaadava palga eelduseks on väiksem maksukoormus. Reformierakond usub madalatesse maksudesse ja lihtsasse maksusüsteemi, seetõttu langes Reformierakonna valitsemise ajal tulumaksumäär 26 protsendilt 20le, tõusis maksuvaba tulu ja langes töötuskindlustusmakse määr.

Töövõimereform

Reformierakonna eestvedamisel käivitus 2016. aastal üks suurimaid sotsiaalvaldkonna reforme – töövõimereform. Senise töövõimetuse asemel hakati hindama ja toetama iga inimese individuaalset töövõimekust. Reformi eesmärk oli muuta suhtumist vähenenud töövõimega inimestesse ning aidata neil tööd leida ja hoida. Võrdsed võimalused töötamisel ja ühiskonnaelus osalemisel on selgeks signaaliks, et kõik on oodatud Eesti edust osa saama.

Toeta

Liitu püsiannetajatega

Liitu Reformierakonna püsiannetajate kogukonnaga, et saaksime liberaalse maailmavaate veelgi enamate inimesteni viia. Anna oma pikaajaline panus, et Eesti jätkaks paremal kursil!

Vaata lähemalt