Reformierakond on viimasel kolmel kümnendil kandnud kõikidest Eesti erakondadest kõige enam valitsusvastutust. Võime uhkusega öelda, et iseseisvuse taastanud Eesti on paljuski Reformierakonna nägu. Nii mõnigi tänaseks Eesti inimestele iseenesestmõistetav, teistes riikides kadedust ja imetlust tekitav seadus või otsus on olnud kunagi valik, mille nimel on peetud tuliseid vaidlusi ja mis mõne teise poliitilise jõu eestvedamisel oleks lahendatud hoopis teistmoodi.

Kasvavad pensionid

VanaduspolvReformierakond on alati lähtunud põhimõttest, et kiiresti kasvavast majandusest peavad oma osa saama ka eakad, kes on oma tööaastatel samuti aidanud sedasama majandust arendada. Selleks oleme tõstnud pensione ennaktempos, kui need majandusest liialt maha jäävad.

Keskmine pension tulumaksuvaba

Reformierakonna juhitud valitsuste ajal on keskmine pension alati olnud tulumaksuvaba. Oleme lähtunud põhimõttest, et pensionärid on omal ajal palka saades maksud ausalt maksnud ja seetõttu ei peaks riik keskmiselt pensionilt täiendavalt tulumaksu võtma. See motiveerib eakaid jätkama töötamist ka pensioniea kättejõudes. Eesti tööjõuturul on iga kätepaar oluline.

Üksi elavate pensionäride toetus

2016. aastal käivitas Reformierakond eraldi toetuse pensionäridele, kes on jäänud elama üksi, sest nende kulud on tihti suuremad, kui koos kaaslasega elavatel leibkondadel.

Toeta

Liitu püsiannetajatega

Liitu Reformierakonna püsiannetajate kogukonnaga, et saaksime liberaalse maailmavaate veelgi enamate inimesteni viia. Anna oma pikaajaline panus, et Eesti jätkaks paremal kursil!

Vaata lähemalt