Reformierakond on viimasel kolmel kümnendil kandnud kõikidest Eesti erakondadest kõige enam valitsusvastutust. Võime uhkusega öelda, et iseseisvuse taastanud Eesti on paljuski Reformierakonna nägu. Nii mõnigi tänaseks Eesti inimestele iseenesestmõistetav, teistes riikides kadedust ja imetlust tekitav seadus või otsus on olnud kunagi valik, mille nimel on peetud tuliseid vaidlusi ja mis mõne teise poliitilise jõu eestvedamisel oleks lahendatud hoopis teistmoodi.

Reformierakond alati seisnud selle eest, et Eesti oleks kasvava rahvaarvuga riik, kus pere loomine on positiivne ja oodatud sündmus ning majanduslikud kaalutlused ei määraks laste arvu peres. Eesti peab olema parim paik laste kasvatamiseks.

Vanemahüvitis

laps2003. aasta Riigikogu valimistel oli vanemahüvitis (emapalk) üks Reformierakonna peamisi valimislubadusi ning 2004. aastal jõustuski seadus, mis lubab lapsevanemal jääda lapse sünni järel koju ilma sissetulekus kaotamata.

Juba 2006. aastal ütles 39% sünnitajatest, et vanemahüvitisel on olnud nende otsusele suurem või väiksem mõju. Aastal 2010 oli Eesti iive taas positiivne terve aasta lõikes. Vanemahüvitis andis kindlustunnet, et riik suudab rahvastiku vähenemise protsessi sekkuda.

Järgnevatel aastatel on vanemahüvitise süsteemi täiustatud, muutes hüvitise saamise perioodi pikemaks ning tööeluga ühildamist paindlikumaks.

Lastetoetuste suurendamine

Reformierakond on pidanud oluliseks toetada lastega peresid, ning võtnud eesmärgiks, et kolm last saaks Eesti ühiskonnas positiivseks normiks. Reformierakonna valitsemise ajal on tõstetud mitmekordselt lastetoetuseid; 2016. aastal teostus meie lubadus pakkuda lisatuge kolmanda lapse sünni puhul ning 2017 lisandus ka lasterikka pere toetus.

Toeta

Liitu püsiannetajatega

Liitu Reformierakonna püsiannetajate kogukonnaga, et saaksime liberaalse maailmavaate veelgi enamate inimesteni viia. Anna oma pikaajaline panus, et Eesti jätkaks paremal kursil!

Vaata lähemalt