Volikogu revidendil kahtlus kontrollitava kampaania korraldamises

Uudis
|
20.02.2007

Tallinna Linnavolikogu revisjonikomisjoni esimees Taavi Rõivas tegi volikogu esimehele Toomas Vitsutile ettepaneku kaaluda volikogu kontrollitalituse peaspetsialist Leho Rehemäe sobivust ametisse kuna mitmete lasnamäelaste sõnul on Rehemäe Vitsuti isiklik kampaaniajuht. Rõivase sõnul ei saa pidada normaalseks olukorda, kus Rehemäe peab ühelt poolt kontrollima Vitsuti töö seaduslikkust ning teisalt korraldama Vitsuti valimiskampaaniat.

“Ma palusin Toomas Vitsutilt selgitusi Rehemäe osaluse
kohta valimiskampaanias,” ütles Rõivas ja lisas, et kui info vastab tõele
ei saa Rehemäe ametis jätkata. Rõivase sõnul meenutab Vitsuti-Rehemäe suhe
paari aasta tagust olukorda, kus linnapea Edgar Savisaare üle teostas
sisekontrolörina järelvalvet ajutiselt parteitu poliitik Viktor Vassiljev.

Mitmete lasnamäelaste ütluste järgi korraldas Leho Rehemäe Toomas Vitsuti
kohtumist korteriühistutega 13. veebruaril, muuhulgas oli Rehemäe ülesandeks
saata välja kutsed ning keeta kohaletulnutele kohvi.

Taavi Rõivase
ettepanek Toomas Vitsutile kaaluda hr. Rehemäe sobivust ametisse:

19. veebruar 2007. a.

Hr Toomas Vitsut
Tallinna Linnavolikogu
Esimees

Lugupeetud volikogu esimees,

Teisipäeval 13. veebruaril toimus Lasnamäel Tallinna Linnamäe Lütseumi saalis  Keskerakonna riigikogu liikme kandidaadi Toomas Vitsuti kohtumine korteriühistute esimeestega. Kuna üritus toimus valimiseelsel ajal ning ainult ühes ringkonnas ning jagati valimiskampaaniatele mõeldud reklaammaterjali, saab selgelt järeldada, et tegemist oli korteriühistute esimeestele suunatud valimisüritusega.

Väidetavalt on ürituse organiseerimisega aktiivselt tegelenud kontrollitalituse peaspetsaialist Leho Rehemäe. See teadmine seab kahtluse alla peaspetsialist erapooletuse, kuna peab korraldama kontrollitavate valimiskampaaniat.

Lähtuvalt eeltoodud informatsioonist palun vastata järgmistele küsimustele:

1.    Kas peab paika väide, et ürituse korraldamisest võttis osa kontrollitalituse peaspetsialist Leho Rehemäe (tema ülesanne oli laiali saata ürituse kutsed ning valmistada valijatele kohvi)?

2.    Millise kontrollitalituse ülesandega kattub ülesanne korraldada kontrollitava valimiskampaaniat tööajal?

3.    Kas peate võimalikuks Leho Rehemäe jätkamist kontrollitalituse peaspetsialisti kohal? Kas peate teda erapooletuks kontrollitava

Kui minu kirjas esitatud väide Leho Rehemäe seosest Teie valimisüritusega vastab tõele, palun Teil tõsiselt kaaluda hr. Rehemäe sobivust ametisse.

Taavi Rõivas
Revisjonikomisjoni esimees


Toeta

Liitu püsiannetajatega

Liitu Reformierakonna püsiannetajate kogukonnaga, et saaksime liberaalse maailmavaate veelgi enamate inimesteni viia. Anna oma pikaajaline panus, et Eesti jätkaks paremal kursil!

Vaata lähemalt