Valgjärve valla tegemised ja plaanid

Uudis
|
30.09.2009

Meie vald on kaunis, heal järjel ja avatud uuteks väljakutseteks. Nelja aastaga on tehtud palju. On hea meel, et oleme suutnud enamuse vallarahva soove realiseerida. Samas tuleb toetuse eest tänada kõiki koostööpartnereid ilma kelleta oleks juhtunud oluliselt vähem. See ongi kunst, et suudame läbirääkida, kokku leppida ja ellu viia, vahel osata ka kaotada, et tulevikus jälle võita.

Nimetan mõned olulisemad tegemised, mis on koostöös meie toetajatega valmis tehtud. Saverna lasteaia renoveerimine, Maaritsa raamatukogu akende vahetus ja kultuurimaja sanitaarremont, Maaritsa kultuurimajja jõusaali ja dušširuumi ehitus, Valgjärve ringtee remont ja osalemine Saverna-Pilkuse tee kõvakatte alla viimisel. Igal aastal on kapitaalremonditud vähemalt üks valla tee.

Tehtud on Savernasse valla jäätmejaam, asfalteeritud ja valgustatud kaseallee, vallavalitsus, kultuur ja teenindusasutused on koondatud Saverna uude külakeskuse hoonesse, meil on olemas avatud noortekeskus, korralikud ruumid perearstile, hambaarstile. Saverna hooldekodu on saanud uue katuse, soojustatud on pööning ja vundament. Igal aastal on remonditud koolimaju, paigaldatud tuletõrje valvesignalisatsioonid, parandatud Saverna võimlahoone katus. Sama kooli söökla koos inventariga on täiesti kaasaegne.

Käimas on maanteevalgustuse projekteerimine Savernasse, küllap saab küla valgeks veel sellel aastal. Laiendame jäätmejaama platsi, esitasime taotluse KIK -i, et ehitada küladesse jäätmepunktid pakendikonteineritele. Taotlus on esitatud ka raamatukoguruumide valmisehitamiseks külakeskusesse.

Uskumatu, aga ka meie valla lasteaias on tekkinud järjekord lasteaiakohtade järele, see hea uudis vajab lähiajal lahendamist. Hooldekodu täisremont on vaja ära teha. Korda tegemist vajab Valgjärve rand, välja arendamist Maaritsa külaplats. Planeerime kõnni- ja rattateede ehitust Savernasse, Maaritsasse ja ka Valgjärvele. Savernasse, magistraali ja majadevahelisele alale on plaanis rajada laste- ja noortepark, külakeskuse ette külaplats ja park.

Elu on huvitav, meie tahame Valgjärve vallas edasi tegutseda, meil on kogemus ja head koostööpartnerid. Teeme üheskoos ja armastusega Valgjärve valla paremaks!


Toeta

Liitu püsiannetajatega

Liitu Reformierakonna püsiannetajate kogukonnaga, et saaksime liberaalse maailmavaate veelgi enamate inimesteni viia. Anna oma pikaajaline panus, et Eesti jätkaks paremal kursil!

Vaata lähemalt