Valdo Randpere: viisavabadus Tai Kuningriigiga on edasise koostöö aluseks

Uudis
|
09.01.2012

Riigikogu liikmete moodustatud Eesti-Tai parlamentide sõprusrühma esimees Valdo Randpere (Reformierakond) kinnitab kohtumiste järel Tai Kuningriigis, et kahel riigil on mitu koostöövõimalust. Lähieesmärgiks on viisavabaduse saavutamine.

„Tai Kuningriigi äsjavalitud parlamendis on moodustatud Eesti-Tai parlamendirühm. Meie moodustasime sarnase saadikuühenduse Riigikogus juba kevadel ja selle esimehena saatsin Tai parlamendile kirja, kus tegin ettepaneku rühma loomiseks ka seal. Nüüd ongi see teoks saanud,“ rääkis Bangkokis sealsete poliitikutega kohtunud Randpere.

Ühiselt leiti, et lähiaja tähtsaim ülesanne on viisavabaduse saavutamine kahe riigi vahel – see aitaks kaasa nii turistide vahetusele kui majandussidemete arengule. „Koostöövõimalusi on teisigi, näiteks lennuühenduse arendamine, mille esimeseks sammuks võiks olla Estonian Airi ja Thai Airwaysi ühise koodiga lennud mõnest Euroopa linnast, kuhu Estonian Airil on otselend,“ rääkis Randpere, kes on ise Estonian Airi nõukogu liige. „Estonian Air oleks ka väga huvitatud lennuõigustest Bangkokki seitsmel päeval nädalas ja kord nädalas Phuketisse“.

Valdo Randpere kohtus Bangokis Tai-Eesti parlamendirühma esimehe senaator kindral Kasemsak Plooksawat`i ning kahe rühma liikme – senaator Vichuda Ratanapian`i ja senaator Jetn Sirathranont`iga. Kohtumise korraldas ja selle juures viibis Eesti Vabariigi aukonsul Tai Kuningriigis Dr Virachai Techavijit. Kohtumisel lepiti ka kokku, et Tai parlamendirühma esindajad võiksid külastada Eestit mais.


Toeta

Liitu püsiannetajatega

Liitu Reformierakonna püsiannetajate kogukonnaga, et saaksime liberaalse maailmavaate veelgi enamate inimesteni viia. Anna oma pikaajaline panus, et Eesti jätkaks paremal kursil!

Vaata lähemalt