Rait Maruste: 12. jaanuaril DASAde teemal diskuteerivad Rait Maruste, Urmo Kübar ja Mihkel Solvak!

Arvamus
|
10.01.2012
Domus Dorpatensise seminariruumis toimub neljapäeval, 12. jaanuaril kell 18:00, paneeldiskussioon, kus tulevad arutusele demokraatia arendamise sihtasutused ehk lühendatult DASAd.
Diskuteerivad Rait Maruste, Urmo Kübar ja Mihkel Solvak!
Üritus on tasuta ning mõeldud kõigile huvilistele. Seminariruum mahutab kuni 40 inimest, mistõttu soovitatakse huvilistel endast varakult teada anda!
Demokraatia arendamise sihtasutuste ümber on ajakirjanduse vahendusel puhkenud elav vaidlus. Arvamusi on erinevaid, mistõttu katsume diskussiooni abil antud teemasse rohkem selgust tuua. Arutelu peaks selgitama ühelt poolt, mis DASAd täpsemalt on ning millega nad tegelema hakkavad, teisalt seda, miks mitmed kodanikuühendused DASAde loomise vastu on. Diskussiooni käigus saavad omi küsimusi esitada ka kuulajad.

Rait Maruste on riigikogu Reformierakonna fraktsiooni liige, endine riigikohtu esimees ning ühtlasi DASAde eelnõu esitanud riigikogu põhiseaduskomisjoni esimees. Urmo Kübar on endine ajakirjanik ning praegune Eesti Mittetulundusühingute ja Sihtasutuste Liidu juhataja. Mihkel Solvak töötab hetkel Tartu ülikooli riigiteaduste instituudis teadurina.

Diskussiooni korraldavad koostöös Tartu Noortevolikogu ja Domus Dorpatensis.


Tartu Noortevolikogu on linnavalitsuse juures tegutsev noorte esindusorgan, mille peamiseks eesmärgiks on noorte poliitilise teadlikkuse tõstmise abil osalusdemokraatia arendamine.

Domus Dorpatensis on avalikes huvides tegutsev sihtasutus, mille eesmärgiks on leida häid ideid, neid tutvustada ja levitada ning, kaasates partnereid kõigist kolmest sektorist, need ka teoks teha.Toeta

Liitu püsiannetajatega

Liitu Reformierakonna püsiannetajate kogukonnaga, et saaksime liberaalse maailmavaate veelgi enamate inimesteni viia. Anna oma pikaajaline panus, et Eesti jätkaks paremal kursil!

Vaata lähemalt