Valdo Randpere: Maamaksuvabastus on Tallinna 2011. aasta suurim vale

Uudis
|
18.02.2012

Reformierakonna Tallinna piirkonna juhatuse liikme, riigikogulase Valdo Randpere sõnul on Tallinna linnavalitsuse 2011. aasta suurim vale näiline maamaksuvabastus, mis tegelikult tähendab paljudele tallinlastele hoopis umbes 66%-st maamaksutõusu.

“Samal ajal kui värvilised plakatid rääkisid maamaksuvabastusest, siis selle loosungi varjust tõsteti maamaksu Tallinnas umbes 66%. Ikka selleks, et Tallinna linnajuhid ei peaks oma fantaasiate elluviimise arvelt, nagu Tallinna TV, kokku hoidma,” ütles Randpere.

“Maamaksuvabastuse mõte on vastutulek koduomanikele, et nad ei peaks oma kodu eest lõpmatuseni järelmaksu tasuma, mis Tallinnas on eriti nööriv. Linnavõim püüdis eelmisel aastal luua muljet, justkui linn hoolib oma inimestest ja kaotab kodualuselt maalt maamaksu, kuid tegelikult võeti koduomanikelt varasemast kordades rohkem raha,” selgitas Randpere.

“Kuigi linnavalitsus tegi maksumaksja raha eest uhke tevituskampaania, siis isegi inimeste enda raha eest ei oldud nendega aus, vaid jäeti kõige olulisemast ehk 66% maksutõusust rääkimata. See tähendab, et inimesed, kes ei ole esitanud maamaksust vabastamise avaldust või kelle korterid asuvad ärimaal ning kõik ettevõtted, kultuuriasutused ja teised peavad senisest palju suuremat maamaksu hakkama maksma,” rääkis Randpere.


Toeta

Liitu püsiannetajatega

Liitu Reformierakonna püsiannetajate kogukonnaga, et saaksime liberaalse maailmavaate veelgi enamate inimesteni viia. Anna oma pikaajaline panus, et Eesti jätkaks paremal kursil!

Vaata lähemalt