Valdo Randpere: linnaametnike palku tuleb vähendada

Uudis
|
07.12.2009

Linnavolikogu Reformierakonna fraktsiooni aseesimehe Valdo Randpere sõnul oleks viimane aeg, et linnavalitsus tallinlaste maksukoormuse tõstmise asemel omaenda palkasid vähendaks.

„Keskerakond kuulutas kogu valimiskampaania jooksul ja ka praegu, et Tallinn hoolib. Ma küsiks, et kas linnavõim peale iseenda ka veel kellestki hoolib,” imestas Randpere. „Kõiki linna kulusid peale propagandakulude ja linnavõimu enda palkade on drastiliselt vähendatud. Vaid mõned näited – järgmise aasta eelarves vähenevad lasteaedade remondiks ette nähtud investeeringud 95%, samuti vähenvad 14% võrra sotsiaalkulutused,” märkis Randpere.

„Keskerakonnaga koalitsiooni läinud sotside nägu pole järgmise aasta linnaeelarves näha ega tunda küll grammigi. Kõige rohkem ongi võetud just nõrgemate arvelt,” lausus Randpere.

Randpere sõnul on kogu ülejäänud Eesti ühiskond, nii erasektor kui ka valitsus oma palkasid langetanud. „See, et Tallinn seda teha ei suuda, on häbiväärne,” ütles Randpere. „Tallinna väetisse eelarvesse jääks kümneid miljoneid kroone, kui linnavalitsus vähendaks enda ja linnaametnike palkasid kas või 10% võrra,” lisas ta.

Valdo Randpere esitas Tallinna linnavolikogu rahanduskomisjonile ettepaneku vähendada Tallinna linna ametiasutuste teenistujate palgaastmetele vastavaid kuupalgamäärasid 10% võrra.

2010. aasta Tallinna ametiasutuste teenistujate palgafond on umbes 500 miljonit krooni.


Toeta

Liitu püsiannetajatega

Liitu Reformierakonna püsiannetajate kogukonnaga, et saaksime liberaalse maailmavaate veelgi enamate inimesteni viia. Anna oma pikaajaline panus, et Eesti jätkaks paremal kursil!

Vaata lähemalt