Uno Mereste 1928 – 2009

Uudis
|
07.12.2009

 

Reformierakond mälestab tänutundes armastatud erakonna asutaja- ja aukohtu liiget, Riigikogu VII, VIII ja IX koosseisu kuulunud tunnustatud majandusteadlast, geograafi, keelemeest ja õigusloolast Uno Merestet. Reformierakond avaldab kaastunnet professor Uno Mereste lähedastele ja tema arvukatele sõpradele.

„Uno Mereste oli suurmees, kelle panust teadusesse, Eesti iseseisvuse taastamisse ja Reformierakonna kujunemisse on raske ülehinnata,” ütles peaministri majandusnõunik Kalev Kukk. „Uno Mereste oli vahetult seotud Eesti iseseisvumise taastamise ja edukaiks osutunud turumajanduslike reformide käivitamisega. Eesti Panga nõukogu esimehena aastail 1992-1997 oli ta kompromissituim Eesti krooni kaitsja,” meenutas Kukk.

Reformierakonna asutajaliikme ja riigikogulase Paul-Eerik Rummo sõnul oli Uno tõeline liberaal selle sõna parimas mõttes. „Selles, et liberaalne mõte Eestis on niivõrd elavalt teostunud, on Uno Merestel väga suur osa. Reformierakonna sünni eel ja algusaegadel oli ta üks olulisemaid erakonna joone ja palge väljakujundajaid. Ta jääb meelde alati õiglase, heatahtliku ja rõõmsameelse kaaslasena,” lausus Rummo.

Reformierakond avaldab veelkord südamlikku kaastunnet Uno Mereste omastele.

 


Toeta

Liitu püsiannetajatega

Liitu Reformierakonna püsiannetajate kogukonnaga, et saaksime liberaalse maailmavaate veelgi enamate inimesteni viia. Anna oma pikaajaline panus, et Eesti jätkaks paremal kursil!

Vaata lähemalt