Väino Linde: tuvastasime sisevalimiste rikkumistega seotud isikud faktide alusel

Uudis
|
15.06.2013

Reformierakonna sisevalimiste rikkumisi uuriv töörühm tutvustas täna Tallinnas kogunenud erakonna volikogule oma tegevuse raportit.

„Kokku tuvastas Reformierakonna töörühm sisevalimistel 71 rikkumist. Rikkumised pandi toime viie isikuga seonduvalt, kes hääletasid nimetatud 71 liikme eest või olid sellega seotud. Lisaks tuvastatud rikkumistele täiendavaid kahtlusi rikkumiste osas ei ole,“ ütles töörühma esimees Väino Linde.

„Kõik Lääne-Virumaa rikkumistega seotud hääled ja osa ka Võrumaa häältest läksid töörühmale antud selgituste kohaselt 5. juunil erakonnast välja arvatud Kristiina Ojulandile. Viljandimaa arendusjuhi selgituste kohaselt ei hääletanud ta rikkumisi toime pannes konkreetsete kandidaatide poolt. Kokku anti Reformierakonna sisevalimistel 1494 häält,“ lausus Linde.

Töörühma uurimise tulemusel leidsid Linde sõnul kinnitust järgmised asjaolud: Taimi Samblikule tegi ettepaneku valimisrikkumisi toime panna Kristiina Ojuland, Elleri-Kristel Kelpilt tegi seda Kristiina Ojulandi büroo töötaja Anu Kikase soovitusel ja Ott Kukk pani rikkumised toime omal initsiatiivil.

Raportile lisaks esitas töörühm erakonna volikogule ka ettepanekuid, kuidas võiks tulevikus sisehääletused toimuda. „Kindlasti peab endiselt jääma oluliseks eesmärk kaasata võimalikult palju erakonnakaaslasi otsustamisse, tagades ka elektrooniliste kanalite kaudu tehtava valiku turvalisuse. Lõpuks saime neile rikkumistele jälile just tänu sellele, et elektroonilistel kanalites toimuv on kõik logitud, pabersedelitega oleks see pea võimatu olnud,“ rääkis Linde.

„Selleks, et tulevikus võimalikud rikkumised välistada, teeb töörühm ettepaneku edaspidi muuta sisevalimistel elektrooniline hääletamine vaid ID-kaardi ja mobiil-ID põhiseks. On oluline märkida, et juba 2013. a sisevalimistel anti 54,1% elektroonilistest häältest ID-kaarti ja mobiil-ID kasutades,“ sõnas Linde.

Loe Reformierakonna töörühma raportit ja selle lisasid


Toeta

Liitu püsiannetajatega

Liitu Reformierakonna püsiannetajate kogukonnaga, et saaksime liberaalse maailmavaate veelgi enamate inimesteni viia. Anna oma pikaajaline panus, et Eesti jätkaks paremal kursil!

Vaata lähemalt