Urve Tiidus: uus eelarve toob pensionitõusu, üksikpensionäride toetuse ja hambaravihüvitise

Uudis
|
Urve Tiidus
|
05.10.2016

Kolmapäeval Tallinnas eakate festivalil „60+“ osalenud Riigikogu Reformierakonna fraktsiooni esimehe Urve Tiiduse sõnul on pensionäridele järgmise aasta riigieelarves mitu rõõmustavat sõnumit: uus aasta toob jätkuva pensionitõusu, 85-eurose hambaravihüvitise ning kättesaadavamaks muutub kvaliteetne perearstiabi. Samuti käivitub järgmisest aastast pensionäride abistamise süsteem, mis tähendab üksi elavatele vanemaealistele 115 euro suurust lisatoetust.

„Eelarve üks ülesandeid on anda kindlustunnet homse päeva ees neile, kes riigi tuge kõige enam vajavad. Pensionitõus jätkub ka järgmisel aastal. 5,2 protsendine kasv tähendab 417 eurost keskmist pensioni, mis jääb endiselt maksuvabaks,“ ütles Tiidus.

Urve Tiiduse sõnul on üksi elavad pensionärid sageli majanduslikult kõige keerulisemas olukorras, mistõttu on eelarves peaminister Taavi Rõivase eestvedamisel eraldatud neile lisatoetus. „Uuest aastast käivitub täiesti uus pensionäride abistamise süsteem, millega üksi elavad vanemaealised hakkavad saama lisatoetust 115 eurot aastas. See puudutab ligi 100 000 üksi elavat pensionäri,“ selgitas Tiidus.

„Selleks, et anda eakatele täiendavat tuge hambaravi eest tasumisel, suureneb uuest aastast pensionäride hambaravihüvitis tänaselt 19,18 eurolt 85 eurole. Lisaks jääb alles ka proteesihüvitis 255,65 eurot kolme aasta peale,“ lausus Tiidus, lisades, et riiklik tugi peaks julgustama hambaarsti külastama ka neid, kel pingeline eelarve on seni sundinud hambaarsti visiidiga viivitama.

Tiidus märkis, et järgnevatel aastatel ehitatakse või renoveeritakse üle Eesti 59 tervisekeskust. „Nendesse keskustesse koonduvad näiteks perearsti ja -õe, füsioteraapia ning koduõenduse teenused. See on vajalik samm selles suunas, et muuta kvaliteetne perearstiabi veelgi kättesaadavamaks,“ sõnas Tiidus.


Toeta

Liitu püsiannetajatega

Liitu Reformierakonna püsiannetajate kogukonnaga, et saaksime liberaalse maailmavaate veelgi enamate inimesteni viia. Anna oma pikaajaline panus, et Eesti jätkaks paremal kursil!

Vaata lähemalt