Riik toetab vabariigi juubeliaastaks lipuväljakute rajamist

Uudis
|
06.10.2016

Riigihalduse minister Arto Aas on ette valmistamas programmi, millega toetatakse 300 000 euroga lipuväljakute rajamist või renoveerimist. Taotluse saavad esitada ühinemisotsusega linnad või vallad, mille tulemusel moodustub vähemalt 5000 elanikuga omavalitsus. Lisaks on võimalus taotlust esitada ka juba üle 5000 elanikuga omavalitsusel. Toetuse maksimaalne suurus ühe projekti kohta on 30 000 eurot.

Riigihalduse ministri sõnul on lipuväljakud enamasti asulate keskel ning oluliste sündmuste tähistamise kohaks. „Soovime, et Eesti Vabariigi 100. sünnipäevaks saaksid võimalikult paljud lipuväljakud uue ja väärika ilme,“ ütles minister. Ministri hinnangul võiks igas maakonnakeskuses ja suuremas asulas olla esinduslik koht ajalooliste ürituste korraldamiseks.

Kavandatud ajakava järgi kinnitab minister lipuväljakute arendamise programmi tingimused oktoobris ning teatab Ettevõtluse Arendamise Sihtasutusele (EAS) taotluste esitamise tähtpäev. Taotluste vastuvõtmist alustab EAS vähemalt kaks kuud enne taotluste esitamise tähtpäeva.

Toetust saanud lipuväljakud valmivad hiljemalt mai lõpuks 2018.


Toeta

Liitu püsiannetajatega

Liitu Reformierakonna püsiannetajate kogukonnaga, et saaksime liberaalse maailmavaate veelgi enamate inimesteni viia. Anna oma pikaajaline panus, et Eesti jätkaks paremal kursil!

Vaata lähemalt