Urmas Paet: miks osutab Eesti teistele riikidele üha enam abi? (Põhjarannik)

Arvamus
|
Urmas Paet
|
05.10.2007

Eesti poolt teistele riikidele osutatava välisabi maht on pidevalt kasvanud ja ulatub praegu üle 200 miljoni krooni aastas.

Põhjarannik, 05.10.2007

Eesti poolt teistele riikidele osutatava välisabi maht on pidevalt kasvanud ja ulatub praegu üle 200 miljoni krooni aastas.

Kui mõned aastad tagasi oli Eesti ise abisaaja riik, siis viimastel aastatel on Eesti poolt teistele riikidele antava abi suurus pidevalt suurenenud.

Tõepoolest, võidakse küsida, et meil pole kodumaalgi veel kaugeltki kõik asjad korras – miks me samal ajal teisi toetame? Kui vaatame aga neid riike, kellega Eestil on tihedam arengukoostöö – Gruusia, Moldova, Ukraina ja Afganistan -, siis kõigi nende puhul oleme huvitatud, et seal areneksid demokraatlikud protsessid, sest see on ka meie julgeoleku küsimus.

Teiseks on oluline ka inimlik aspekt. Kui meil läheb paremini ja riigi tulud aastast aastasse kasvavad, siis on tähtis aidata neid, kel praegu veel nii hästi ei lähe. See on üks väga oluline rahvusvahelise prestiiži märk, kui palju üks või teine riik teiste abistamisse panustab. Eestil pole selles osas häbeneda midagi.

Kui praegu moodustab Eesti osutatava välisabi maht veidi alla 0,1 protsendi riigi sisemajanduse kogutoodangust, siis valitsus on põhimõtteliselt kokku leppinud suurendada aastaks 2011 seda määra 0,17 protsendini, nagu on ka Euroopa Liit soovitanud.


Toeta

Liitu püsiannetajatega

Liitu Reformierakonna püsiannetajate kogukonnaga, et saaksime liberaalse maailmavaate veelgi enamate inimesteni viia. Anna oma pikaajaline panus, et Eesti jätkaks paremal kursil!

Vaata lähemalt