Atonen: Käibemaksuerisusi ei tule

Uudis
|
05.10.2007

Reformierakonna aseesimees Meelis Atonen ei toeta rahandusminister Ivari Padari mõtet, et osadele kultuuriüritustele võiks kehtida madalam käibemaksumäär.

Reformierakonna aseesimees märkis, et aastate jooksul on püütud joont tõmmata, milline on õige kultuuriüritus ja milline kasumi teenimisele suunatud tarbimispidu, kuhu ka näpuotsaga kultuuri juurde lisatud, et maksusoodustust saada. Selle joone tõmbamine pole kellelgi õnnestunud.

Jõustunud Riigikohtu lahend ütleb üheselt, et kultuuriüritustele erineva maksumäära kehtestamine ei ole õige. “Täiesti loogiline ja kultuurile kasulik on 18 protsendine käibemaks kõikide kultuuriürituste piletitele. Laekuv lisaraha tuleb anda kultuuriministeeriumile, kellel on olemas täielik pädevus tunda ära tõelist kultuuri ja seda otse toetada,” selgitas Atonen lisades, et otsetoetused on alati palju efektiivsemad kui maksusoodustused.

Meelis Atonen meenutas ka koalitsioonileppe majanduse-, maksu- ja eelarvepoliitika peatüki viiendat punkti, kus selgelt kirjas, et valitsuskoalitsioon ei toeta käibemaksuerisusi ja ei muuda käibemaksumäära.


Toeta

Liitu püsiannetajatega

Liitu Reformierakonna püsiannetajate kogukonnaga, et saaksime liberaalse maailmavaate veelgi enamate inimesteni viia. Anna oma pikaajaline panus, et Eesti jätkaks paremal kursil!

Vaata lähemalt