Urmas Paet: Eesti tulevik otsustatakse pühapäeval

Uudis
|
02.03.2011

„Olenemata erinevatest küsitlustest ei ole valimistulemus selge enne valimispäeva. Küll on selge, mis juhtub erinevate valikute korral. Kes soovib, et Eesti liiguks edasi oma senisel, üsna muljetavaldaval kursil ja majandus kasvaks, see valib pühapäeval Reformierakonna,“ ütles Reformierakonna aseesimees, välisminister Urmas Paet täna Tartu Ülikooli riigiteaduste instituudi poolt korraldatud valimisdebatil.

„Paljud ennustajad on meile juba silte külge riputanud justkui oleks meie võit ette selge – kõige täpsemad uuringud ütlevad, et vahed meie, Keskerakonna ja IRLi vahel on ülimalt väiksed. Selleks, et Reformierakond vähendaks tööjõumakse ja maksukoormust, rohkem toetataks abivajajaid lapsi ja peresid ning tõuseks pensionid, tuleb Reformierakonda pühapäeval ka valida,” lausus Paet.

„Kõik, kes annavad oma hääle Reformierakonnale, hääletavad ühtlasi ka automaksu, vanemahüvitise kärpimise ja astmelise tulumaksu vastu,” lisas Paet.

„Olen kohtunud nende valimiste käigus väga paljude inimestega ja tihti tabame vestluskaaslasega endid mõttelt, et mis siis, kui Eesti oleks teinud teised valikud? Kas me oleks ka täna IMF laenulepingu tingimusi paremaks kauplemas? Või oleks pensionärid ja pered olnud oluliselt suuremas vaesusriskis kui täna? Kas meie majandus kasvaks nagu täna? Küsimusi ja valikuid on alati palju,” rääkis Paet.

„Mul on hea meel olla selle valitsuse liige, mis juhtis Eestit kriisis ohtudest kaugemale. Arvan, et see annab mulle ka teatava kogemuse ja mandaadi öelda, et hindame Eesti tänast olukorda ja seda, et meil läheb oluliselt paremini kui saatusekaaslastel – seda tööd tuleb jätkata. Olulised reformid, mis parandavad hariduse ja tervishoiu kvaliteeti, alandavad makse ja loovad kindlust peredele, peavad jätkuma.

„Väliministrina kohtun erinevate riikide esindajatega ja meie hakkamasaamist riigi ja rahvana hinnatakse muljetavaldavaks. Tööd stabiilse majanduskasvu nimel tuleb jätkata. Vaid stabiilne majanduskeskkond ja majanduse kasvamine annab meile vahendid abi vajavate perede ja laste suuremaks toetamiseks, pensionide tõstmiseks ja kvaliteetse hariduse pakkumiseks soovijatele,” sõnas Paet.


Toeta

Liitu püsiannetajatega

Liitu Reformierakonna püsiannetajate kogukonnaga, et saaksime liberaalse maailmavaate veelgi enamate inimesteni viia. Anna oma pikaajaline panus, et Eesti jätkaks paremal kursil!

Vaata lähemalt