Urmas Klaas: valitsuse otsus Põlva ja Rapla haigla osas on õiglane

Uudis
|
06.08.2009

Riigikogu majanduskomisjoni esimehe Urmas Klaasi sõnul on tervitatav tänane Vabariigi Valitsuse otsus muuta haiglavõrgu arengukava nii, et AS Põlva Haigla ja SA Rapla Maakonnahaigla saavad jätkata nende poolt osutatavaid tervishoiuteenuseid samas mahus ning samas staatuses üldhaiglana. Klaas pidas õigeks ka seda, et sotsiaalministeerium alustab uue haiglavõrgu arengukava välja töötamist.

Valitsuse otsusega muudeti kehtetuks haiglavõrgu arengukava see punkt, mille järgi käesoleva aasta lõpuks oleks Põlva ja Rapla haigla kaotanud oma üldhaigla staatuse. „Rahvale oleks see tähendanud, et Haigekassa ei finantseeri enam nelja arstide valveringi. Põlvas oleks kahtluse alla sattunud näiteks sünnitusosakonna ja kirurgia osakonna töö,” selgitas Klaas.

„Põlva ja Rapla maakonna inimesi tuleb kohelda samamoodi nagu teiste maakondade inimesi, igal inimesel peaks olema kodu lähedal kättesaadav kvaliteetne üldarstiabi,” toonitas Klaas.

Klaasi sõnul on ta Põlva haigla eest seisnud alates maavanema aegadest, sest maakonna arengu seisukohalt on üldhaigla säilimine väga oluline. Täna teeb Põlva haigla tõhusat koostööd Tartu Ülikooli Kliinikumiga, Põlvasse käiakse sünnitamas isegi välisriikidest, haigla on panustanud taastusravi arendamisse ja on majanduslikult heal järjel,” loetles Klaas Põlva haigla tugevaid külgi.

„Avaldan sotsiaalministrile Põlva maakonna rahva nimel tänu,” ütles Klaas, lisades, et Põlva maakonna inimesed hindavad Põlva haiglat kõrgelt.

 

 


Toeta

Liitu püsiannetajatega

Liitu Reformierakonna püsiannetajate kogukonnaga, et saaksime liberaalse maailmavaate veelgi enamate inimesteni viia. Anna oma pikaajaline panus, et Eesti jätkaks paremal kursil!

Vaata lähemalt