Pentus: eurorahadega Tallinna mereäärne kaasaegseks

Uudis
|
06.08.2009

Vabariigi Valitsus otsustas täna eraldada eurovahenditest Tallinnale 18 miljonit krooni linna avamiseks merele ja 37 miljonit krooni sotsiaalmajutusüksuste rajamiseks. Reformierakonna Tallinna linnapeakandidaadi Keit Pentuse sõnul on tähtis, et linn suudaks eraldatud raha kiiresti kasutusele võtta.

“Linna merele avamiseks eraldatud 18 miljonit krooni võimaldaks eurovahendite eest planeerida ja korrastada üsna suure lõigu mereäärsest Linnahalli ja Kultuurikatla juures jooksvast kultuurikilomeetrist,” selgitas Pentus.

“Eurovahendite kiire kasutusse võtmine on nüüd oluline mitmel põhjusel – nii mereäärse korrastamine kui sotsiaalmajutusüksuse rajamine annaks Tallinnas mitte sotsiaalseid töökohti vaid reaalset tööd hulgale inimestele ja tooks lõpuks raha ka linnakassasse. Lisaks õnnestuks kiirel tegutsemisel kultuurikilomeeter valmis saada 2011. aastaks, kui Tallinn kannab Euroopa kultuuripealinna tiitlit,” ütles Pentus.

Reformierakonna linnapeakandidaat lisas, et täna Tallinnale eraldatud eurorahadega ei tohiks mingil juhul minna nii, nagu juhtus varem pealinna teede ehituseks eraldatud 500 miljoni krooniga. “Kui seda poolt miljardit krooni, mis oli mõeldud Tallinna suurte teedeobjektide ehitamiseks, ei suutnudki linn ära kasutada, siis nüüd eraldatud summa ei tohiks mingil juhul nii seisma jääda,” toonitas Pentus.


Toeta

Liitu püsiannetajatega

Liitu Reformierakonna püsiannetajate kogukonnaga, et saaksime liberaalse maailmavaate veelgi enamate inimesteni viia. Anna oma pikaajaline panus, et Eesti jätkaks paremal kursil!

Vaata lähemalt