Urmas Klaas: Riigikogu peab riiklikult olulise küsimusena arutama ettevõtluskeskkonna arendamist

Uudis
|
26.08.2008

Majanduskomisjon tegi oma tänasel erakorralisel koosolekul parlamendi juhatusele ettepaneku arutada Riigikogu täiskogus riiklikult olulise küsimusena Eesti ettevõtluskeskkonna arendamist. Majanduskomisjoni esimehe Urmas Klaasi sõnul peaks parlament täiskogu tasemel tegelema sellega juba oktoobris. „Selle teema käsitlemine riiklikult tähtsa küsimusena näitab, et Riigikogu mõistab oma vastutust ettevõtluskeskkonna ja selliselt riigi majanduse arendamisel,“ ütles Klaas.

Majanduskomisjoni esimehe selgitusel järgnevad tänasele komisjoni istungile kohtumised ja parlamentaarsed kuulamised ettevõtjate, vabariigi valitsuse, Eesti Panga, Kaubandus-Tööstuskoja, Põllumajandus-Kaubanduskoja, Tööandjate Keskliidu, välisinvestorite esindajate, akadeemiliste ringkondade ja teiste asjasse puutuvate organisatsioonidega.

Tänasel majanduskomisjoni koosolekul andis komisjoni liikmetele ülevaate Eesti majanduse hetkeseisust ja tulevikuväljavaadetest Tartu Ülikooli majandusprofessor Urmas Varblane. Koos arutleti, mida on vaja teha uute ettevõtlusstrateegiate elluviimiseks ja kuidas parlament saaks olukorra parandamisele kaasa aidata.

Urmas Klaas tõdes, et majanduse tänane situatsioon loob targalt tegutsedes palju eeldusi uueks majanduskasvuks. „Parlament ei tohi takerduda ühe aasta eelarvekärbetesse, vaja on riigimehelikkust, et kaugemaks tulevikuks õige kurss maha panna.”

Komisjon võttis konsensusega vastu otsuse teha ettepanek Riigikogu juhatusele lülitada peatselt algava IV istungjärgu päevakorda oktoobris olulise tähtsusega riikliku küsimuse „Eesti ettevõtluskeskkonna arendamine” arutelu.

Peale ülalmainitute osalesid istungil veel komisjoni liikmed Hannes Astok, Margus Lepik, Aivar Riisalu, Marek, Strandberg, Olga Sõtnik, Ester Tuiksoo, Toomas Tõniste ning asendusliikmed Eiki Nestor ja Margus Tsahkna.


Toeta

Liitu püsiannetajatega

Liitu Reformierakonna püsiannetajate kogukonnaga, et saaksime liberaalse maailmavaate veelgi enamate inimesteni viia. Anna oma pikaajaline panus, et Eesti jätkaks paremal kursil!

Vaata lähemalt