Urmas Klaas: piiriülene koostöö Eesti ja Venemaa vahel tõstab elukvaliteeti piirialadel

Uudis
|
03.12.2009

Riigikogu majanduskomisjoni esimehe Urmas Klaasi kahepäevase Pihkva visiidi keskmes olid konkreetsed Eesti-Vene piiriülese koostöö projektid. Klaas esitas Pihkva kubernerile Andrei Turtsakile kutse külastada Eestit.

Urmas Klaas kohtus kahepäevase Pihkva oblasti külaskäigu raames Pihkva oblasti majandusarengu ja piiriülese koostöö projektide eest vastutava asekuberneri Gennadi Bezlobenko ning Vene välisministeeriumi Pihkva esinduse juhi Vjatsheslav Nikolajeviga.
Bezlobenko kinnitas Pihkva oblasti juhtkonna huvi ja toetust koostööprojektide läbiviimiseks Eesti ja Venemaa piiriäärsete regioonide vahel.

Klaasi sõnul avab piiriülese koostöö programmide rahastamislepingute allkirjastamine Venemaaga EL-Venemaa tippkohtumisel 18. novembril Stockholmis Eesti-Läti-Venemaa piiriülese koostöö programmi, mis kujutab endast üht olulisemat finantsinstrumenti Eesti idapiiri äärsete regioonide ning Loode-Venemaa regioonide arengu kiirendamiseks.

Klaas ja Bezlobenko tõdesid kohtumisel, et programmist tuge saav piiriülene koostöö võimaldab tõsta mõlemal pool piiri elava rahva elukvaliteeti. Nii on piiriäärsete regioonide vahel ettevalmistamisel koostööprojektid veemajanduse- ja kanalisatsiooni valdkonnas, teedeehituses, turismi vallas, ajaloo- ja kultuuripärandi säilitamiseks.

Klaas pidas oluliseks Pihkva oblasti valmisolekut koostööks ning rõhutas, et näiteks keskkonnaprobleemid ei tunne riigipiire ja piiriveekogude keskkonna seisundit saab oluliselt parandada just veemajanduse ja kanalisatsiooniprojektide kaudu. Konkreetseid koostööprojekte arutas Klaas kohtumistel Petseris.

Programmist saavad toetust küsida ka väikese ning keskmise suurusega ettevõtted, mistõttu pidasid Klaas ja Bezlobenko vajalikeks ka ettevõtjate vahelist suhtlemist.

Eesti-Läti-Venemaa programmi kogueelarve on 73,08 miljonit eurot. Peagi kuulutatakse programmi raames välja esimene pakkumiskutse ja seejärel saab osalevate riikide abikõlblikes piirkondades alustada ühistegevust.


Toeta

Liitu püsiannetajatega

Liitu Reformierakonna püsiannetajate kogukonnaga, et saaksime liberaalse maailmavaate veelgi enamate inimesteni viia. Anna oma pikaajaline panus, et Eesti jätkaks paremal kursil!

Vaata lähemalt