Reformierakond: Tallinn oleks riigi abita käpuli

Uudis
|
03.12.2009

Tallinna linnavolikogu Reformierakonna fraktsiooni hinnangul on linnavalitsuse poolt esitatud linneelarve nii õhuke seepärast, et viimastel aastatel on linn eitanud enda rasket rahanduslikku olukorda ning kulutanud üle jõu.

„Linnavalitsuse eitamisfaas oma rahandusseisu suhtes on kestnud selgelt liiga kaua,” ütles Reformierakonna fraktsiooni esimees Remo Holsmer. „Viimastel aastatel on Tallinn elanud üle jõu ning võtnud eelarve tasakaalu viimiseks laenu. Selle tulemusel on linna investeerimisvõime järgmisel aastal viidud sisuliselt nulli.”

Linna enda investeeringud vähenevad järgmisel aastal neli korda selle aasta 800 miljonilt 210 miljoni kroonile. „See tähendab, et linna poolsed investeeringud moodustavad linnaeelarvest vaid 3,5%,” lisas Holsmer.

2010. aasta seitsme miljardi krooni suurusest linnaeelarvest moodustavad riigieelarvelised eraldised üle miljardi krooni ning riigieelarvelised investeeringud ja eurovahendid 340 miljonit krooni. „Kui riik niivõrd suures ulatuses appi ei tuleks, oleks Tallinn täitsa käpuli,” lausus Holsmer.

Kui vaadata linnaeelarve kulude poolt, siis linna ametiasutute eelarved on tõesti vähenenud, kuid mingeid struktuurseid reforme pole tehtud. „Uute maksude kehtestamine asemel oleks linn pidanud vähendama veelgi oma tegevuskulusid,” sõnas Holsmer. „See on mugava linnavalitsuse maksutõusu eelarve.”
Holsmeri sõnul halvendatakse müügimaksu kehtestamisega oluliselt Tallinna ettevõtjate olukorda ning konkurentsivõimet.

Reformierakonna hinnangul on lubamatu kulutada järgmisel aastal 12 miljonit krooni Tallinna TV peale ning umbes 30 miljonit krooni avalikele suhetele. „Raha on igal pool vähe ja seetõttu tuleb eriti kriitiliselt suhtuda kuludesse, mida linnavalitsus teeb. Küsimus on valikutes, kahetsusväärselt on linna propagandaeelarve ikka samas suurusjärgus, mis sel aastal,” märkis Holsmer.


Toeta

Liitu püsiannetajatega

Liitu Reformierakonna püsiannetajate kogukonnaga, et saaksime liberaalse maailmavaate veelgi enamate inimesteni viia. Anna oma pikaajaline panus, et Eesti jätkaks paremal kursil!

Vaata lähemalt