Urmas Klaas: meie sihiks peavad olema suuremad sissetulekud

Uudis
|
17.02.2011

Riigikogu majanduskomisjoni esimees Urmas Klaas ütles täna Riigikogus toimunud hinnatõusu mõju käsitlenud arutelul, et parim viis hinnatõusu vastu on suuremad sissetulekud.

„Inflatsioonist me päris lahti ei saa, järele peavad jõudma palgad,” ütles Klaas. ”Palgad tõusevad, kui areneb majandus, valitseb soodne majanduskeskkond, luuakase uusi ettevõtteid ja arendatakse olemasolevaid,” toonitas Reformierakonna fraktsiooni nimel esinenud Urmas Klaas.

„Ma usun, et Keskerakonnale see ei meeldi, see ei mahu lihtsalt nende pähe, et Reformierakonna pragmaatiline ja asjatundlik majanduspoliitika on näidanud taas oma elujõudu. Eesti majandus kasvas eelmise aasta viimases kvartalis 6,6%, tööstustoodang kasvas 25% võrreldes eelmise aastaga, eksport on kolmandiku võrra suurem kui eelmisel aastal,” rääkis Urmas Klaas.

”Värsked numbrid tööturult näitavad, et tööhõive määr on aastaga tõusnud 58,6% -lt 63,3%-ni. Olukord tööjõuturul on samuti paranenud – kui möödunud aasta esimeses kvartalis oli statistikaameti andmetel hõives 553 600 inimest, siis neljandaks kvartaliks oli see arv tõusnud ligi 593 000-ni, ehk töötamas on pea 40 000 inimest rohkem kui eelmise aasta alguses,” ütles Klaas.

Klaasi sõnul on Reformierakonna majanduspoliitika eesmärk Eesti inimeste elatustaseme tõus. ”Selle eelduseks on stabiilne majanduskasv ja konkurentsivõimeline majandusstruktuur – just neist sõltuvad uued töökohad, pensionitõus, teenused lastega peredele, turvalisus ja Põhjamaade tasemel haridus,” lisas Klaas.

 

 


Toeta

Liitu püsiannetajatega

Liitu Reformierakonna püsiannetajate kogukonnaga, et saaksime liberaalse maailmavaate veelgi enamate inimesteni viia. Anna oma pikaajaline panus, et Eesti jätkaks paremal kursil!

Vaata lähemalt