Urmas Klaas: õiguskeskkond muutub ettevõtjale lihtsamaks

Uudis
|
16.02.2011

Täna oli Riigikogu täiskogus teisel lugemisel Majandustegevuse seadustiku üldosa seadus (MTSÜS), mis Riigikogu majanduskomisjoni esimehe Urmas Klaasi sõnul on oluline samm edasi majandustegevuse vabamaks muutmiseks.

“Majandustegevuse vabadus on üks põhiseadusest tulenevatest põhiõigustest ning MTSÜS on kantud eesmärgist, et õiguskeskkond muutuks ettevõtjale arusaadavamaks ja lihtsamaks,” ütles Klaas.

Täna paiknevad majandustegevust reguleerivad normid laiali enam kui 100 keerulises seaduses ning veel rohkemates määrustes, mille kehtestamisel ei ole lähtutud ühtsetest põhimõtetest.

Justiitsministeeriumis väljatöötatud eelnõuga soovitakse süstematiseerida kõikvõimalike ametlikke teatamiskohustusi, registreeringuid, tegevuslubasid, litsentse, tunnustamisotsuseid, kooskõlastusi ja muid sääraseid kohustuslikke autorseerimisskeeme.

Urmas Klaasi sõnul on Reformierakond alati lähtunud põhimõttest, et inimestel oleks võimalikult lihtne alustada ettevõtlusega ning ka oma ettevõtet arendada, et bürokraatia oleks minimaalne ning majandus saaks vabalt hingata. „See eelnõu on kantud just nendest põhimõtetest,” toonitas majanduskomisjoni esimees.

Majandustegevust reguleeriv uus seadus on lõpphääletusel 23. veebruaril.

 


Toeta

Liitu püsiannetajatega

Liitu Reformierakonna püsiannetajate kogukonnaga, et saaksime liberaalse maailmavaate veelgi enamate inimesteni viia. Anna oma pikaajaline panus, et Eesti jätkaks paremal kursil!

Vaata lähemalt