Ukrainas ennustatakse rahulike valimisi

Uudis
|
30.09.2007

Ukrainas OSCE delegatsiooniga homseid valimisi vaatlevate Riigikogu liikmete Silver Meikari ja Taavi Rõivase hinnangul mööduvad homsed valimised rahumeelselt.

Mõlemad Eesti parlamendisaadikud on kohtunud erinevate parteide esindajatega ning esialgsete muljete põhjal homseks tõsisemaid rikkumisi ei kardeta.

Riigikogu väliskomisjoni liikme Silver Meikari sõnul on erakorralistele valimistele eelnev päev olnud üllatavalt loid. „Ei anna võrreldagi nende pingetega, mida sai siin tunda oranži revolutsiooni aegadel.”

Meikari sõnul on tal erakordselt hea meel, et ennustuste kohaselt saavad valimised olema ausad.

Taavi Rõivase on veel lahtine, kas kolme suure kõrval saavad parlamenti ka väikeparteid.

„Üldiselt võib aga kohalikega rääkides täheldada ootamatult suurt ükskõiksust valimiste tulemuse suhtes,” lisas Rõivas.

Valimistulemuseks ennustatakse peaminister Viktor Janukovitši Regioonide partei võitu, kuid Julia Tymoshenko blokk ja presidendimeelne Meie Ukraina on andnud mõista, et moodustavad järgmise koalitsiooni üheskoos. Janukovitši võimule jäämine sõltub seega paljuski valimiskünnisega võitlevate Kommunistide sissesaamisest.

Lisaks Silver Meikarile ja Taavi Rõivasele on OSCE koosseisus valimisi vaatlemas riigikogu liige Valdur Lahtvee ning Euroopa Nõukogu Parlamentaarse Assamblee koosseisus riigikogu liige Andres Herkel.


Toeta

Liitu püsiannetajatega

Liitu Reformierakonna püsiannetajate kogukonnaga, et saaksime liberaalse maailmavaate veelgi enamate inimesteni viia. Anna oma pikaajaline panus, et Eesti jätkaks paremal kursil!

Vaata lähemalt