Eesti viib küberturvalisuse teema OSCE päevakorda

Uudis
|
30.09.2007

Täna, laupäeval 29. septembril, kohtus Riigikogu delegatsioon OSCE Parlamentaarse Assamblee presidendi, Rootsi parlamendi väliskomisjoni esimehe Göran Lennmarkeriga, et arutada Eesti delegatsiooni ettepanekut lülitada assamblee prioriteetsete teemade hulka küberturvalisuse küsimused.

Ühiselt jõuti järeldusele, et tegemist on järjest suuremat tähelepanu ja rahvusvahelist koostööd nõudva teemaga, mille  käsitlemisest OSCE kui suurte kogemustega julgeolekuorganisatsioon ei saa kõrvale jääda.

Eesti delegatsiooni juhi Paul-Eerik Rummo (Reformierakond) teatel võetakse küberturvalisus eriteemana OSCE PA järgmise aasta põhiistungjärgu päevakorda ning Eesti asub ette valmistama aruteluks vajalikke taustamaterjale ja resolutsiooni projekti.

“OSCE kui organisatsioonil, mis hõlmab riike Kanadast Kasahstanini, on head võimalused tugevdada rahvusvahelist koostööd uute globaalsete turvaohtude käsitlemisel ja  katastroofide ärahoidmisel,” ütles Rummo.

Riigikogu delegatsioon on osa võtmas OSCE PA sügisistungist Portorožis, Sloveenias. Istungi raames toimub ka delegatsioonijuhtide alalise komisjoni koosolek, kus markeeritakse assamblee lähiaja tegevuste põhisuunad.


Toeta

Liitu püsiannetajatega

Liitu Reformierakonna püsiannetajate kogukonnaga, et saaksime liberaalse maailmavaate veelgi enamate inimesteni viia. Anna oma pikaajaline panus, et Eesti jätkaks paremal kursil!

Vaata lähemalt