Tõnis Kõiv: Mäo on Järvamaa arengu võtmeks

Uudis
|
25.11.2011

Eile tutvus Reformierakonna fraktsioon Mäo ristmiku valmimise mõjudega piirkonna arengule, kus ilmnes selgelt, et Mäo on ja jääb Järvamaa arengu võtmeks.

Riigikogu liikme Tõnis Kõivu sõnul on Tallinn-Tartu maanteel sõitvad inimesed ajast aega olnud Mäo ja Paide ettevõtjate ja teenusepakkujate kliendid. „Mujalt saabunud kliendi raha on ettevõtjatele hädavajalik täiendus väiksevõitu sisetarbimise kõrval. Toodete ja teenuste eksport on kogu Järvamaa arengu võtmeküsimuseks,’’ rõhutas Kõiv.

„Mäo ristmiku valmimise järel jätkub arendustegevus selle nimel, et koha potentsiaal ettevõtluse arendamiseks saaks kasutusele võetud. Maaomanike, maavalitsuse ja kohaliku omavalitsuse sihiks on leida Mäosse nn ankurinvestor, kelle ümber saaks hakata arenema väiksemad ettevõtted,’’ sõnas Kõiv.

Maaomanikud vaatavad ootava pilguga riigi poole, et läbi erinevate toetusprogrammide taastuks võimalus taristu rajamiseks toetust taotleda. Esmajoones mõeldakse elektriühenduste ja vee-ja kanalisatsioonivõrkude peale. „Ei Mäo ega Järvamaa ei taotle soodustingimusi, vaid võimalust võrreldavates tingimustes konkureerida,’’ lausus parlamendisaadik.

Kõiv on seisukohal, et nii Mäo, Paide kui ka Türi pakutavatest võimalustest, teenustest, kauplustest Tallinn-Tartu maanteel on vaja sõitjaile teada anda. „Aastaid tagasi ei jätnud punane „Paide-Eestimaa süda“ ühtegi möödasõitjat külmaks,“ ütles Kõiv. „Praegusel ajal vajame juba kaasaegseimaid lahendusi inimeste teavitamisel, mis tuleks ühiselt ellu viia. Järvamaa omavalitsuste ühisel otsusel rajatud Mäo reisiterminal on ilmekas näide ühistöö kasulikkusest. See on kasulik inimestele ja vajalik eeldus ka ettevõtluse arendamiseks,“ rääkis Tõnis Kõiv.

Kõivu sõnul vajab Järvamaa kõrgema palgaga töökohti, mis omakorda eeldab oskustööjõu olemasolu, kellele on vaja lisaks heale palgale ka toimivat sotsiaalset elukeskkonda, mille vältimatuks osaks on kvaliteetne haridus ja huviharidus lastele, toimivad teenused ja võimalused vaba aja veetmiseks.

„Vajadus koostöö ja ühise tegutsemise järele on suurem kui kunagi varem. Maaomanike, ettevõtjate ja Paide vallaga on kokku lepitud, et järgmisena koostatakse Mäo arengustrateegia, et võimalikult palju kohalikke võtmeisikuid mõtleks kaasa ja koostaks muu maailma kogemust arvesse võttes strateegia edasiseks arenguks,’’ lisas Kõiv.


Toeta

Liitu püsiannetajatega

Liitu Reformierakonna püsiannetajate kogukonnaga, et saaksime liberaalse maailmavaate veelgi enamate inimesteni viia. Anna oma pikaajaline panus, et Eesti jätkaks paremal kursil!

Vaata lähemalt