Tõnis Kõiv: elukvaliteet on viimase 5 aastaga märgatavalt tõusnud

Uudis
|
06.07.2010

Mõned nädalad tagasi avaldatud tervena elatud eluaastate statistika näitab, et viimase viie aastaga on tervena elatav eluiga tõusnud 7 aasta võrra. Ka Eesti keskmine oodatav eluiga oli 2008. aastal viimase 50 aasta kõrgeim – veidi üle 74 aasta.

Riigikogu sotsiaalkomisjoni liige Tõnis Kõiv ütles, et värsked andmed eestlaste tervena elatava eluea pikenemise kohta lubavad rõõmu tunda. „Inimesed elavad kauem ja tervemana ning see on selge märk paranenud elukvaliteedist,” ütles Kõiv.

2009. aastal oli tervena elada jäänud eluiga sünnihetkel meestel 54,8 aastat ja naistel 59 aastat. Naiste keskmine eluiga oli 2008. aastal rekordiline 79,2 aastat, meestel 68,6 aastat. Kümne aastaga on oodatav eluiga pikenenud naistel 3,5 ja meestel nelja aasta võrra. Sarnaselt üldisele trendile on tõusnud ka tervena elada jäänud eluiga vanemaealiste hulgas. 60-64-aastaste vanusegrupis on see kasvanud 5,1 aastalt (2005) 7,7 aastani (2009).

“Inimeste tervisekäitumise parandamine ning varase haigestumuse ja suremuse vähendamine on üheks peamiseks väljakutseks Eesti konkurentsivõime tõstmisel. Tervis on meie hinnalisim vara ja iga lisanduv eluaasta suurim kingitus,” lisas Kõiv. “Iga inimene peab ise pingutama, et elada tervena võimalikult kaua ning mehed on olnud siinkohal eriti tublid. Selle parimaks tõestuseks on seatud eesmärkide täitumine oodatust kiiremini – 2012. aastaks seatud vahe-eesmärk on meeste puhul juba ületatud.”

Rahvastiku tervise arengukavas on peamised rõhuasetused tervisliku toitumise ja sportimisharjumuste juurutamisel ning alkoholi tarbimise ja suitsetamise vähendamisel.

Lisainfo:
Tõnis Kõiv
Riigikogu liige
+372 631 6575
+372 506 5300
tonis [dot] koivatriigikogu [dot] ee
www.toniskoiv.ee

 


Toeta

Liitu püsiannetajatega

Liitu Reformierakonna püsiannetajate kogukonnaga, et saaksime liberaalse maailmavaate veelgi enamate inimesteni viia. Anna oma pikaajaline panus, et Eesti jätkaks paremal kursil!

Vaata lähemalt