Rõivas: pensionifondi vahetusele peab eelnema põhjalik analüüs

Uudis
|
07.07.2010

Riigikogu rahanduskomisjon hakkab sügisel arutama hetkel kooskõlastusringil olevat kogumispensionide seadusemuudatusi. Muu hulgas tuleb arutluse alla küsimus, kuidas edaspidi fonde paindlikumalt vahetada.

Rahanduskomisjoni esimees Taavi Rõivase sõnul on paindlikum fondide haldus tervitatav ettepanek, seda eriti II pensionisamba riigipoolsete sissemaksete taastumise kontekstis. Samas nendib Rõivas, et kuigi tavapäraselt on eestlased rahaasjades pigem ettevaatlikud ja isegi konservatiivsed, ollakse pensionifonde valides riskialtid.

“Pensionifondide haldamises kehtib mitte-eestlaslik reeglipära – kaheksa inimest kümnest valivad kõige äkilisema fondi. Arvestades aktsiate tootlikkuse tõenäosust väga pika perioodi jooksul, tasub selline valik ilmselt ära, kuid kõige riskialtimad fondid on ka kõige tundlikumad majanduskriiside suhtes. Oodatav tootlus pole ainukene number, mida ahnelt vaadata, väga tõsiselt tuleks kaaluda, kas ollakse valmis oma oma sääste köige riskantsematel viisidel ohustama,” ütles Rõivas.

Lisaks soovitab Rõivas kõigil ja eriti üle 50 aastastel inimestel fondivahetusse suhtuda läbimõeldult ning valida hoolega endale sobivaim fond: “Tegemist on ju sisuliselt oma säästude paigutamisega ja on oluline vahe, kas hoida sääste pigem aktsiates või pigem võlakirjades. Kindlasti ei tasu fonde uisa-päisa vahetada ja mõistlik oleks kõik investeerimisotsused mõne valdkonda hästi tundva asjaliku inimesega läbi arutada.”

Rahandusministeeriumi ettepanekul ei piirata uue seaduseelnõu kohaselt edaspidi sissemaksete suunamist. Praegu saab osakuomanik sissemakseid uude fondi vaid kord aastas ümber suunata, tuleva aasta aprillist saab aga kohustusliku teise samba pensionifondi vahetada kolm korda aastas

Lisainfo:
Taavi Rõivas
Riigikogu rahanduskomisjoni esimees
511 9799
taavi [dot] roivasatriigikogu [dot] ee
www.taaviroivas.ee

 


Toeta

Liitu püsiannetajatega

Liitu Reformierakonna püsiannetajate kogukonnaga, et saaksime liberaalse maailmavaate veelgi enamate inimesteni viia. Anna oma pikaajaline panus, et Eesti jätkaks paremal kursil!

Vaata lähemalt