Tõnis Kõiv: Eesti sihiks on keskkonnasõbralik energiajulgeolek

Uudis
|
11.06.2011

Eesti Looduskaitse Seltsi aastakoosolekul esinenud Riigikogu liikme Tõnis Kõivu sõnul on Eesti üks lähiaja strateegiline eesmärk saavutada energeetiline julgeolek võimalikult keskkonnasõbralikult.

„Olen looduskaitsjatega igati nõus, et looduskeskkonda tuleb kaitsta ja hoida tulevastele põlvedele,” ütles Kõiv, „Valitsusliidu leppe energiajulgeoleku peatükis ongi sihiks seatud tagada riigi energiajulgeolek keskkonda kahjustamata.”

Kõivu sõnul leiavad nii Euroopas kui kogu maailmas üha laiemat toetust erinevad taastuvenergia tootmise viisid. Efektiivsemaks muutuvad tuulikupargid, odavamaks päikesepaneelid, teadlased teevad pingutusi ookeani energia kasutusele võtmiseks.

Eestis kasutatakse üha rohkem kohalikku taastuvat toorainet – puitu nii energia kui soojuse tootmiseks. „Riik on igati soodustamas puidu suuremat kasutamist: makstakse toetusi õlikatelde puiduhakkele üleviimiseks ning Riigikogu muudab lähipäevil soodsamaks maksuseaduse, mis annab eraisikust metsaomanikule õiguse kolmeaastaseks maksustamisperioodiks. Maksumuudatuse jõustumisel saab eraisikust metsaomanik metsa langetada, välja vedada ja uued istikud asemele istutada enne kui peab järelejäänud tulult maksu maksma. Loodan, et soodne maksukeskkond motiveerib Eesti metsaomanikke oma metsa majandama, millest tõuseb kasu kogu ühiskonnale,” rääkis Kõiv.

„Eesti Looduskaitse Seltsi liikmed avaldasid taastuvenergia suuremale kasutamisele selget toetust,” sõnas Riigikogu keskkonnakomisjoni kuuluv Reformierakonna parlamendisaadik. „Oluline on juba lähiaastatel pakkuda selles vallas rohkem sobivaid lahendusi kodumajapidamiste jaoks, olgu siis tegu ühe majapidamise tuuliku, taskukohaste päikesepaneelide või hoopis hakkepuidu kasutamisega, keskkonnasõbralikud lahendused kõik. Kuna nii tuul, päike kui mets on meil endil olemas, suureneb neid senisest enam kasutusele võttes ka energiajulgeolek.”

Eesti Looduskaitse Selts pidas aastakoosoleku reedel, 10.juunil Tallinna Reaalkooli ruumides. Koosolekut juhatas seltsi esimees Juhan Telgmaa ning sellel osales ka president Arnold Rüütel.

 


Toeta

Liitu püsiannetajatega

Liitu Reformierakonna püsiannetajate kogukonnaga, et saaksime liberaalse maailmavaate veelgi enamate inimesteni viia. Anna oma pikaajaline panus, et Eesti jätkaks paremal kursil!

Vaata lähemalt