Teeme algust Pärnu linnarahva õunapuuaia rajamisega

Uudis
|
Toomas Kivimägi
|
11.05.2017

13. mail kell 15 istutab reformierakonna Pärnu valimismeeskond Mai kergliiklustee korterelamute poolsesse otsa 5 õunapuud, mis oleks alguseks Pärnu linna õunapuuaiale

Emadepäeva teatakse Eestimaal pea sajandi jagu. See on päev, kus meil kõigil on võimalik vähendada tänuvõlga oma emade ees, kas neid külastades, neile sõnumit saades, neile mõeldes või neid mälestades. Tänu emadele pole kunagi liiga palju! Tekkis mõte, et austusest emade vastu teha algust linna õunapuuaia rajamisega, et tulevikus oleks kõigil koht, kust võtta õunu emadele kas üllatusena või koos pidupäevakoogi valmistamiseks.

Kõigil kortermajade elanikel ei ole oma maakodu või maalappi, kuhu õunapuid istutada ja siis aastate jooksul nende vilju noppida. Sel laupäeval istutatavad noored õunapuud on esimesed kõigile linlastele rajatavast õunapuuaiast. Loodame, et sellele initsiatiivile on järgijaid! On põnev jälgida nende isitikute sirgumist, näha esimesi õisi ja vilju. See saab olema meie kõigi ühine aed, millesse loodatavasti hoolivalt suhtume ja millest koos pikki aastaid rõõmu saame tunda! Väärtustagem ühist aega ja rikastagem üheskoos meie linnaruumi, panustagem tulevikku.

“Me ei eitagi, et see on tagasihoidlik sissejuhatus sügisel toimuvateks linnavolikogu valimisteks. Ent mõte on selles, et lisaks paberitele, mis mõne aja möödudes prügikasti lähevad, oleks ka midagi jäädavat. Mulle meenuvad lapsepõlvest kodukoha sõidutee äärde istutatud õunapuuread, kust isa külgkorviga mootorrattast välja ronides oli väga mõnus mõned õunad hamba alla panna. Sama tunnet, küll mõne aasta pärast, tahame pakkuda ka pärnakatele, kel oma õunaeda pole. Et plaadikoogi tegemiseks ei peaks ilmtingimata turule minema”, lisas Toomas Kivimägi, üks neist, kes ka sügisel kohal!

Kõigil, kel sel sündmusest soov osa saada, on väga teretulnud! Kuna õunapuud veel ei kanna, siis pakume teed ja pirukaid!


Toeta

Liitu püsiannetajatega

Liitu Reformierakonna püsiannetajate kogukonnaga, et saaksime liberaalse maailmavaate veelgi enamate inimesteni viia. Anna oma pikaajaline panus, et Eesti jätkaks paremal kursil!

Vaata lähemalt