Tarmo Leinatamm liitub Reformierakonnaga

Uudis
|
26.08.2005

Riigikogu liige Tarmo Leinatamm esitas täna avalduse Res Publicast lahkumiseks ning palus ennast välja arvata ka Riigikogu Res Publica fraktsioonist. Esmaspäeval esitab Leinatamm avalduse Reformierakonda astumiseks.

Leinatamme sõnul ei ole Res Publica kahe aasta jooksul suutnud end maailmavaateliselt määratleda. “Res Publica positiivne programm on kokku kuivanud. Taavi Veskimägi valitud suund on ju sümpaatne, aga väga Reformierakonna nägu. Milleks valida koopia kui saad valida originaali,” ütles Leinatamm. “Eesti tingimustes oli Res Publica puhul juttu rahvaparteist, täna ei ole rahvas aru saanud misasi see rahvapartei on,” nentis Leinatamm.

Leinatamm rõhutas, et jääb oma valijatele Jõgeva- ja Tartumaal truuks ning ajab samu asju edasi, mida on neile enne valimisi lubanud.

Leinatamm ütles, et soovib edasi tegeleda talle hingelähedaste valdkondade – kultuuri ja haridusega. “Näiteks Laulupidude traditsiooni ja koorilaulu ning kooriliikumise traditsiooni hoidmiseks ja arendamiseks riikliku toetusvõrgustiku loomisega, mida alustati Urmas Paeti kultuuriministriks oleku ajal ja mida praegune minister jätkab.”

“Juttudele, et lähen Reformierakonda soovist saada dirigendi koht, võin öelda, et sa võid olla kasvõi Põhja – Korea kommunistliku partei liige, aga sellest üksi jääb väheks Vanemuise dirigendiks saamisel, selleks on ikkagi erialast tööd ja haridust vaja. Ja kui keegi tahab proovida, siis pakkuge Aivar Mäele mingit puupakku ja lindistage vastus ka teistele kuulamiseks – saate targemaks,” nentis Leinatamm.

Reformierakonna pressiteenistus


Toeta

Liitu püsiannetajatega

Liitu Reformierakonna püsiannetajate kogukonnaga, et saaksime liberaalse maailmavaate veelgi enamate inimesteni viia. Anna oma pikaajaline panus, et Eesti jätkaks paremal kursil!

Vaata lähemalt