Tamkivi: Sotsid tahavad tõsta kõigi makse, et tõsta ka rikaste lastetoetusi

Uudis
|
Jaanus Tamkivi
|
14.11.2013

Sotsid tahavad tõsta tulumaksu 5% ja jagada selle raha toetusi ka ühiskonna jõukamatele liikmetele. Juba käivitatud lastetoetuste tõusu reformiga on lisaraha jõudnud 25 000 lapseni ja just nendes peredes, kes kõige enam abi vajavad, ütleb Reformierakonna fraktsiooni esimees Jaanus Tamkivi.

„Reformierakond on alati arvanud, et abi peaks minema abivajajatele. Lastetoetust ei vaja Vichmann või Ossinovski oma laste jaoks, neil on raha, nemad seda abi ei vaja. Lastetoetuse raha peaks minema abivajajatele. Sotside eesmärk on tõsta ka jõukamate lastetoetusi. Meie eesmärk on anda rohkem raha just abivajajatele,“ ütles Tamkivi.

Ta jätkas: „Sotsid valetavad avalikkusele, et lastetoetused ei ole tõusnud. On. Need on tõusnud ja tõusevad just abivajajatel, mitte rikastel. Toetust vajavatele peredele kasvas esimese ja teise lapse toetus aasta keskpaigast 29 ning kolme ja enama lapse toetus vanemate sissetulekust olenemata 77 euroni. Ülejärgmisest aastast tõusevad toetused veel – vastavalt 38 ja 96 euroni lapse kohta kuus.“

„Reformierakond ja IRL seisavad selle eest, et maksumaksja raha läheks abivajajatele. Kui vaja, seisame jõuludeni. See on põhimõte ja lihtsalt tervemõistuslik käitumine. Iga arukas inimene annab abi sellele, kes seda vajab ja ei topi raha selle taskusse, kes seda kunagi ei märka ja veel vähem vajab,“ rääkis Reformierakonna esimees.

„Kahjuks raiskavad sotsid maksumaksja raha enesereklaamiks ja levitavad valet lastetoetuste osas, kuid põhimõtete, et raha peab minema abivajajatele, mitte jõukamatele, kes seda ei vaja, me kaubaks ei tee,“ lisas Tamkivi lõpetuseks.

Järgmise aasta eelarves on lastetoetuste reformi elluviimiseks täiendavad 10 miljonit eurot.


Toeta

Liitu püsiannetajatega

Liitu Reformierakonna püsiannetajate kogukonnaga, et saaksime liberaalse maailmavaate veelgi enamate inimesteni viia. Anna oma pikaajaline panus, et Eesti jätkaks paremal kursil!

Vaata lähemalt