Tallinna linnavalitsus ei toeta ettepanekut alandada maamaksu

Uudis
|
02.04.2008

Sellest aastast Tallinnas 2,5 korda tõusnud maamaks on tekitanud linnaelanikes palju pahameelt, ent linnavalitsus plaanib tänasel istungil suurest avalikkuse vastuseisust hoolimata mitte toetada Reformierakonna ettepanekut langetada maamaks tagasi eelmise aasta tasemele.

Linnavolikogu Reformierakonna fraktsiooni esimehe Remo Holsmeri sõnul käib linnavalitsus maamaksuga ringi nagu see oleks halb aprillinali. „Paraku peavad tallinlased selle nalja omast taskust kinni maksma,“ lisas ta.

Eelmisel nädalal ütles Toomas Vitsut ajalehele, et ühelegi linnakassasse laekunud kroonile pole külge pandud silti, milleks seda kasutada tohib või kasutatakse. „See tõendab veelkord, et maamaksu tõusuga lapitaks linnaeelarve auke ja priiskavat juhtimisstiili. Juttu maamaksust laekuvate rahade suunamisest kanaliseerimisse ei saa tõsiselt võtta isegi keskerakondlased ise,“ kommenteeris Holsmer.

„Niisamuti on Keskerakonnal jultumust rääkida suurtest kuludest, kui samal ajal leitakse miljoneid ihukunstnikule, kahekordistatakse propagandaeelarvet ning müüakse kortereid külmkapi hinnaga,” märkis Holsmer „See ei ole vastutustundlik linnajuhtimine.”

Kui 1999. aastal tõstis Jüri Mõisa linnavalitsus maamaksu 1,2%-ni maa maksustamise hinnast, ütles praegune linnapea Edgar Savisaar: „Te suurendate poole võrra kõige ebavõrdsemat maksu ja diskrimineerite sellega üht liiki vara omanikke.”

Holsmeri sõnul paistab, et linnapeal on siis öeldud sõnad tänaseks meelest läinud. Sellest aastast tõstis linnavolikogu keskerakondlaste häältega maamaksumäära 2,5 korda ehk 1,5%-ni maa maksustamise hinnast.

Näiteks Nõmmel oli 972 m² krundi maamaks eelmisel aastal 1354 kr aastas, nüüd 3934 kr aastas,  kesklinnas 65 m² korteris elav inimene maksis eelmisel aastal 1320 kr, sel aastal aga juba 3300 kr.   

Reformierakonna fraktsiooni ettepanek alandada maamaksumäära järgmise aasta 1. jaanuarist 0,6 %-ni ehk 2,5 korda on arutlusel tänasel linnavalitsuse istungil. Istungi materjalidest selgub, et linnavalitsus ei kavatse ettepanekut toetada.


Toeta

Liitu püsiannetajatega

Liitu Reformierakonna püsiannetajate kogukonnaga, et saaksime liberaalse maailmavaate veelgi enamate inimesteni viia. Anna oma pikaajaline panus, et Eesti jätkaks paremal kursil!

Vaata lähemalt