Ojuland kohtus Aserbaidžaani majandus- ja kommunikatsiooniministritega

Uudis
|
02.04.2008

Eile kohtus Riigikogu aseesimees Kristiina Ojuland Aserbaidžaanis visiidi käigus majandusministri Heydar Babajeviga. Kohtumise eesmärk oli tugevdada kahe riigi vahelist majanduslikku koostööd ja sõprussidemeid.

Majandusminister andis kohtumise käigus põhjaliku ülevaate Aserbaidžaani majanduse hetkeolukorrast ja tulevikuplaanidest. Ojuland avaldas heameelt selle üle, et on märgata tuntavat huvi kasvu Eesti ettevõtjate poolt Aserbaidžaani majandusse investeerimiseks. Majandusminister lükkas ümber väite, et Aserbaidžaani majandussüsteemi ei ole välisinvestoril kerge siseneda.

„Investorid on turul olemas ja neid tuleb järjest rohkem, kes sooviksid meie majandusse investeerida,” nentis majandusminister. Ojuland tundis huvi riigi seadusandluse ja kohtusüsteemi kohta ja  selle kohta, kas välisinvestorit  koheldakse võrdselt kodumaise investoriga. Ta juhtis kohtumise käigus tähelepanu Eesti infotehnoloogia sektori otsesidemete puudumisele Eesti tootjate ja Aserbaidžaani IT-sektori vahel.

„Me tahame muuta tänaseks kujunenud olukorda, kus  Eestis välja töötatud ja toodetud infotehnoloogilised lahendused ostetakse läbi Lätis asuvate tütarfirmade,” sõnas Ojuland.

Kohtumise käigus rõhutas Ojuland Aserbaidžaani kasvavat rolli Euroopa Liidu varustamisel gaasi-ja naftaga. “Hindame Aserbaidžaani panust väga kõrgelt uute Euroopat ning Kaukasuse ja Kesk-Aasia regiooni energiaühenduste projektides aktiivsel osalemisel.”

Päeva teises pooles kohtus Ojuland Aserbaidžaani kommunikatsiooni ja infotehnoloogia aseministriga. Aseminister sõnas, et jälgivad väga tähelepanelikult Eesti arengut infotehnoloogia vallas.

„Oleme  kasutanud  Eesti infotehnoloogia valdkonna strateegiaid ja seadusi oma infotehnoloogia sektori arendamisel,” ütles aseminister oma avasõnades. Me kasutame Eesti mudelit näiteks rahvastiku- ja kinnisvararegistri juurutamisel,” sõnas aseminister.

Ojuland andis ülevaate Eesti arengutest infotehnoloogia valdkonnas nagu e-valimised, e-kool, e-tervishoid. Kohtumisel lepiti kokku, et lähiajal korraldatakse kahe riigi vahel kohtumine IT -ekspertide tasemel.


Toeta

Liitu püsiannetajatega

Liitu Reformierakonna püsiannetajate kogukonnaga, et saaksime liberaalse maailmavaate veelgi enamate inimesteni viia. Anna oma pikaajaline panus, et Eesti jätkaks paremal kursil!

Vaata lähemalt