Taavi Rõivas: sotside maksuettepanek vähendaks inimeste sissetulekuid

Uudis
|
05.11.2012

Riigikogu rahanduskomisjoni liikme Taavi Rõivase sõnul tähendaks sotsiaaldemokraatide poolt riigieelarve muudatusena esitatud astmelise maksutõusu ettepaneku jõustumine väiksemat tulu eranditult kõigi palgasaajate jaoks.

“Alla tuhande euro suuruse palga teenijatele pakuvad sotsiaaldemokraadid 22% suurust ja alates tuhandest eurost 26% maksumäära. Keskmist palka saava inimese jaoks oleks kaotus ligi 100 eurot aastas, näiteks arstid kaotaksid aga ligikaudu poole järgmiseks aastaks kokkulepitud palgatõusust,” sõnas Rõivas.

Reformierakondlasest parlamendisaadiku kinnitusel valitsusliit ettepanekut ei toeta ning eelarve kasv saavutatakse ka tulevikus eeskätt majanduskasvu, mitte maksutõusude arvelt. 

Taavi Rõivase sõnul on valitsusliidu prioriteediks tööjõumaksude langetamine. Tulevast  aastast alaneb töötuskindlustuse maksemäär 4,2 protsendilt 3 protsendile, mis tähendab kõigile töötajatele ja ka ettevõtjatele päris olulist maksukoormuse leevendust ning tööinimestele sissetulekute tõusu. Selle muudatuse tulemusel jääb keskmiselt igale perele aastas rohkem raha kätte kuni 180 eurot.

„Lisaks langeb 2015. aastal tulumaks tänaselt 21% 20%le, mis tähendab ligi 100 lisaeurot aastas igale töötavale inimesele,’’ ütles Rõivas.


Toeta

Liitu püsiannetajatega

Liitu Reformierakonna püsiannetajate kogukonnaga, et saaksime liberaalse maailmavaate veelgi enamate inimesteni viia. Anna oma pikaajaline panus, et Eesti jätkaks paremal kursil!

Vaata lähemalt